Ataman: Önemli bir galibiyet aldık

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin 25. haftasında Beşiktaş Emlakjet’i misafir eden ve karşılaşmadan 104-88’lik galibiyetle ayrılan Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman maçtan sonra görüşlerini şöyle açıkladı:

Avatar photo Editör SB1 yıl önceSon güncelleme 18 Nisan 2023 - 10:02

Beşiktaş Emlakjet son haftalarda çıkış yakalayan bir takım. Son maçlarında üst üste galibiyet aldılar. İyi direnç gösterdiler. Özellikle Allerik Freeman‘ı durdurmakta zorluk çektik. Sonrasında savunmayı sertleştirince, Beaubois‘nın perde çıkışı şutlarıyla, daha sonra onu takip ettiklerinde Ante Zizic‘i içeride iyi kullanarak sonuca gittik.

Zaman zaman iyi oynadık, sonuçta baktığınız zaman 104 sayı attık. İyi oynadığımızı düşünüyorum. İlk yarı savunmamız çok kötüydü, 47 sayı yedik. Üzerinde konuştuk, ikinci yarı özellikle son çeyrekte iyi savunma yaptığımızı söyleyebilirim. Ligde bundan sonra her maç çok kritik. Küme düşmemeye oynayan takımlar var, play-off kovalayan takımlar var, bir de bizim gibi sıralamada üst sıraları hedefleyen takımlar var, bu açıdan önemli bir galibiyet.

Bu haber ilginizi çekebilir