Banaz isyan etti “Ne yapılmak isteniyor?”

Bursaspor Kulübü Başkanı Ömer Furkan Banaz, gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde yapılan açıklamada Başkan Banaz, verilen 9 maçlık cezanın 7 maça indirilmesinin kabul edilmez olduğunu vurgularken bu cezaya en büyük cevabı Bursa şehri ve Bursaspor olarak kenetlenerek vereceklerini söyledi.

Avatar photo Editör1 yıl önceSon güncelleme 15 Mart 2023 - 09:17

Tahkim Kurulu’nda yapılan savunmaya bizzat gittiğini belirten Banaz, “Söylenecek söz bulamıyoruz. Bursa’da ne yaşandı da 9 maç gibi orantısız bir ceza verildi? Sahaya taraftar girmedi, herhangi bir futbolcunun burnu kanamadı. Hiçbir futbolu kırmızı kart görmedi. Takım otobüsüne hiçbir şey olmadı. Sıradan, saha içi olaylar ve tribünde istenmeyen bazı olaylar… Ama ceza 9 maç. Bu konuyla alakalı kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz” dedi.

NE YAPILMAK İSTENİYOR?

Bursaspor’a acaba ne yapılmak isteniyor?” diyen Başkan Banaz şunları söyledi: “Bu sıkıntı süreçte 6 iç saha maçımız var. Düşme ptotasını bir tık üzerindeyiz. 6 iç saha maçında taraftarından en büyük desteğinden yoksun bırakılan Bursaspor’a acaba ne yapılmak isteniyor? Öyle bir ceza ki 7-8 ay sonra bile taraftar nasibini alacak. Verilen cezanın bizim nazarımızda karşılığı yok. Orada 2 maç ceza verdiysen buradaki rapor oradan bir tık fazla olarak yazılmışsa ikiyle çarparsın. 7 maç nedir?”

DİRİLİŞİN SEMBOLÜ

“Ceza bize ilk tebliğ edildiği andan itibaren ilgili yadigar hatıra biletleriyle alakalı görüşmelerimiz oldu. Bu sürece en büyük cevabı kenetlenerek vereceğiz.  Yadigar biletlerle alakalı asıl hikaye şimdi başlıyor, fitil ateşlendi. Hep berabere isyan edip kenetleniyoruz. Dirilişin sembolü olarak Yadigar hatıra biletlerini satışa çıkarıyoruz. 43.350 bilet hedefine ulaşmak için tüm sporseverlerin desteğini bekliyoruz. Biletlerin tamamı tükenirse bu bilet kampanyasını yenileyeceğiz.”

ANLAMADAN DİNLEMEDEN TESPİT YAPTILAR

Başkan Ömer Furkan Banaz, 1 dakika 36 saniye tribünde kalan pankartlar üzerinden Bursaspor camiasının kötü muameleye maruz kaldığını ifade ederek, “Pankart 1 dakika 36 saniye kalıyor. Başka noktaya evrildi bu pankart. Diyarbakır’da açılan pankartları tasvip etmiyorsak bunu da tasvip etmiyoruz. Irkçılık söylemlerini kabul etmiyoruz. Bursa, her bölgeden insanın yaşadığı bir küçük Türkiye. Taraftar derneğimizin başkanı. Önceki dönem kulüp başkanı Muşlu bir insan. Bunlara kayıtsız kalmamız mümkün değil.  Bu inanç mozaiğinin içinde ayrışmalara ya da farklılaşmalara müsaade etmemiz mümkün değil. Sükunet içinde Bursa’da yaşam sürüyoruz. Bu konuda anlamadan dinlemeden bahsedilen 1 dakika 36 saniyelik görüntüyle Bursaspor camiası üzerinden manipülatif durum tespitleri, yakıştırmalar yapıldı. Ne Bursa şehir ne de Bursaspor taraftarı bunu hak etmedi. Biz de orada yaşadıklarımız hiçbir şeyi tasvip etmiyoruz. Bir tarafta İstiklal Marşı’nı ıslıklayanlar bir tarafta İstiklal Marşı’nı desibel rekoru kırarak okuyanlar… Spor sahaları buraların muhatabı değil” dedi.

Bu haber ilginizi çekebilir