Toplantıda Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu adına 2. Başkan Metin Genç hazır bulundu.

Dün Bekir Ön’ün ardından bugün de Raşit Barışıcı, Bursaspor Özlüce İbrahim Yazıcı Tesislerine gidip, yeşil-beyazlı takımın 2.Başkanı Metin Genç ile kameralar karşısına geçti ve başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Toplantının açılışında Metin Genç, “Biz Bursaspor için buradayız. Bursaspor için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” dedi ve sözü Barışıcı’ya bıraktı.

Raşit Barışıcı da yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Bursaspor bir amaç ise bugün onun için toplandık. Adaylığımız daha önceden de belli idi ama bugün bu ziyaret ile daha da resmileştiriyoruz. Eğer mevcut yönetim bir genel kurul kararı alırsa arkadaşlarımızla birlikte hızla çalışmalarımıza devam edip, Bursaspor’u iyi yere taşımak istiyoruz.

Bunun ile ilgili bütün çalışmalarımızı yaptık. Şu kısa zamanda Bursa içinden ve dışından Bursaspor ile ilgili heyecan duyan bir çok kişi ve kurum olduğunu gördük.

Bize sordukları tek şey var; genel kurul kararı var mı? Herkes bize bunu soruyor. Bugün yöneticilere de bunu anlattım. Bugün Bursaspor yönetiminin alacağı genel kurul kararı Bursaspor’un önünü açacaktır. Dolayısıyla bu genel kurul kararından sonra çalışmalarımızı sizlere daha da açıkça anlatacağız.

Zaten bizim sloganımız güven ve şeffaflık üzerine yürüyecek.

Bir de barış… Bursaspor’un öncelikle bir barışa ihtiyacı var. Bunları sağlamak adına herkese layık olmaya çalışacağız.

Yönetim kurulu listesinin belli olduğunu halen de görüşmeler olduğunu belirten Barışıcı, “Genel kurul kararı alındığında listemizi açıklarız.

Konuştuğumuz dünya çapında bir firmayı Bursa’ya kazandırırsak, emin olun tahtanın açılması konusunda sıkıntı çekmeyeceğiz. O firmanın yöneticileri de genel kurul kararını bekliyor.

Sponsorlarımızla yaptığımız konuşmalar var ama genel kurul kararı önümüzü açacak” dedi.

Bu haber ilginizi çekebilir