Ömer Furkan Banaz “İlk andan itibaren Bursaspor adına ne kadar sıkıntılı bir süreçten geçtiğimiz tüm Bursasporlu taraftarlar biliyor. Ancak bu sıkıntılar hiç bir zaman mali açıdan bir olumsuzluk şeklinde yürümedi. Bunu açık yüreklilikle söyleyebilirim. Mevcut rakamsal tablo, dosya yükü ve bunların içerisine ticari ve futbolcu borçlarını sayabiliriz. Borçları arttırmadan, devamlı olarak azaltarak bir süreç devam ettiriyoruz. Bursaspor açısından her geçen gün daha da iyiye gidiyor. Tabi ki sabır gösterip sebat edeceğimiz günler var. İkinci ligdeyiz. Hiç aklımızda olmayan bir alanda mücadele ediyoruz.” dedi.

Özer Hurmacı‘nın göreve gelmesiyle birlikte takımda yaşanan yükselişi de değerlendiren Başkan Banaz “Son dönemde yaşanan hoca değişikliğiyle birlikte gelen saha sonuçları, ister istemez bu sene ligde kalma hedefinden bize başka şeyler düşündürtmeye başladı. Bugün bir galibiyet alsaydık başka şeyle konuşuyor olabilirdik. Bu nedenle mali genel kurulda olmayıp buraya geldik. Buradan bir puanla dönüyoruz. Evimizde oynayacağımız Menemen ve sonrasındaki Isparta maçlarından puan veya puanlar ile çıkarsa Bursaspor açısından her şeyin daha da güzel olacağını temenni ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bursa‘dan milletvekili adayı olan Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank‘ın kulübe yakın ilgisi hakkında konuşan Furkan Banaz “Kendisi aday gösterildiğinden beri Bursa‘yı Bursaspor üzerinden okumayla alakalı bir süreç başlattı. Bizler söylemlerinde de seçildiğimizden beri bu farkındalığın oluşması adına vurgumuz vardı. Ancak belediye başkanımız Alinur Aktaş haricinde bir destek göremiyorduk. Bakan Beyin tutarlı ve devamlı reaksiyonu bizler açısında mutluluk verici bir hal aldı. Bizler de bu vurgularına karşılık kendisine forma hediye ettik. Kendi adıma mutluyum. İnşallah bundan sonraki süreçte de desteği devam edecektir.” şeklinde görüşlerini belirtti.

Filiz lisans konusuna da değinen Banaz şunları söyledi “Federasyonun filiz lisans değerlendirmesiyle beraber aslında Bursa şehrindeki çocukları cezalandırıyor. Burada mesele sportif olarak Bursaspor‘un cezalandırılması değil, Bursaspor‘a ilk adımı atacak genç kardeşlerimizin cezalandırılmasıdır. Tabii ki bunlar Bursaspor‘un borçlarını ödemesiyle alakalı bir reaksiyona girmesiyle sportif hayatının devam etmesine bağlı. Siz bu sportif hayata engel olacak bir karar alırsanız kulüp adına bundan sonraki tölerasyonu ortadan kaldırıyorsunuz. Bazı transfer dosyaları için yaptığımız akikler, bazılarında karşılıklı kapamalarla süreç sonlandırma işlemleri dosyaları azaltıyor. Bu dosyaları azaltırsak federasyon ayağında filiz lisansı açma konusunda adım atılmış olacak

Bu haber ilginizi çekebilir