Burak Yılmaz’dan prim açıklaması

Burak Yılmaz, EURO 2016’daki prim krizi ve Çin’e transferiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Tecrübeli golcü, prim olayı ile ilgili ”Bu konudan dolayı çok üzüldüm ama artık da takmıyorum.” ifadelerini kullandı.

Avatar photo Editör SB1 yıl önceSon güncelleme 22 Nisan 2023 - 09:55

Kariyerinde önemli takımlarda forma giyen Burak Yılmaz, Socrates‘in YouTube kanalındaki Demirkol’un Galaxy Rehberi programında Mehmet Demirkol’un konuğu oldu.

Tecrübeli golcü EURO 2016‘da yaşanan prim krizi ve Çin‘in BJ Guoan takımına transferinin hikayesiyle ilgili konuştu.

37 yaşındaki futbolcu, prim kriziyle ilgili yöneltilen soruya ”Bu konudan dolayı çok üzüldüm ama artık da takmıyorum. Hala bana primci falan yazanlar var. Çok umursamıyorum, biz mağduruz. Biz primci değiliz. benle birlikte Gökhan Gönül de prim almadı ama ben yazıldım. Ben bir de kamptayım, sakatlığımdan dolayı oynamadım. Çok önemli değil helali hoş olsun. Hiç sorun değil. Benim primci olmadığımla ilgili daha sonra TFF yöneticileri hepsi teker teker ”hakkını helal et” dediler. Bu bana yeter. Benim primci olmadığımı ordaki başrol kimse o da biliyor.” ifadelerini kullandı.

Çin’e transfer hikayesi

Çin kulübünün başkanıyla hotelde buluştuk ve West Ham‘a transfer olacağımı söyledim. Ancak başkan kesinlikle kabul etmedi. Seni almadan Çin’e gitmem dedi. Devlete söz verdiğini söyledi. Dedim: ‘ben gelemem, eşim hamile falan‘ “Yok olmaz, kabul etmiyorum, bana bir para söyle” dedi. Menejerim Ali abi de ‘söyle bakalım bir para’ dedi. Ben 2 dediysem, başkan 5 dedi ve elini uzattı. Ben de o eli tuttum.”

Tecrübeli golcü, bir dönem Fenerbahçe‘de forma giyen Güiza ile ilgili ise ”Mesela Güiza çok beğenilmezdi ama arkaya koşu olayında bir numaraydı.” sözlerini kullandı.

Bu haber ilginizi çekebilir