AXA Sigorta Efeler Ligi Metin Görgün sezonu play-off 5/8 etabında Bursa Büyükşehir Belediyespor, deplasmanda Cizre Belediyespor‘u 3-0 mağlup ederek seride durumu 2-0’a getirdi ve tur atlayan taraf oldu.

Bursa’da oynanan ilk maçı 3-2 kazanan ve seride 1-0 öne geçen Bursa Büyükşehir Belediyespor, rakibiyle Şırnak Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi.

Karşılaşmanın ilk setini 25-22 alan Bursa Büyükşehir Belediyespor, ikinci sette de rakibine 28-26 üstünlük sağladı. Üçüncü seti de 25-19 alan Bursa Büyükşehir Belediyespor, karşılaşmadan 3-0 galip ayrıldı. Bu sonuçla seride durumu 2-0’a getiren Bursa Büyükşehir Belediyespor, tur atladı ve 5.’lik maçları oynamaya hak kazandı.

Avrupa kupalarına katılma hakkı da kazanan  Bursa Büyükşehir Belediyespor, Galatasaray HDI Sigorta-TÜRŞAD eşleşmesinin tur atlayanı ile 5.’lik maçları oynanacak.

SALON: Şırnak

HAKEMLER: Yavuz Akdemir, Kadir Girente

CİZRE BELEDİYESPOR: Caner Çiçekoğlu, Osmany, Kemal Kayhan, Winkelmuller, Ivanov, Furkan Dur (Semih Çelik (L), Taha Erden, Hilmi Şahin, Muhammet Ertuğrul, Murat Karakaya)

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR: Gökhan Gökgöz, Halit Kurtuluş, Metin Toy, Bahov, Emre Batur, Radke (Burak Çevik (L), Fatih Yörümez (L), Emre Berat Fırat, Erenhan Can)

SETLER: 22-25, 26-28, 19-25

SÜRE: 94 Dakika (27, 38, 29)

<>

Bu haber ilginizi çekebilir