Bursaspor’un 13-20 Ocak tarihlerinde 100. Yıl Atatürk Stadı’nda yapılacak olağanüstü genel kurulunda iki isim başkan adayı olabilecek. Bursaspor’un eski kaptanlarından ve idarecisi Sinan Bür ve eski yöneticilerden Raşit Barışıcı başkanlık için seçime girecek.

Bugün Özlüce’ye giden iki aday, noterden onaylı en az 100’er imzalı başvuru dilekçelerini Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder‘e teslim etti. Sakder, yapılan inceleme sonucunda kongreye 2 aday Sinan Bür ve Raşit Barışıcı’nın katılacağını açıkladı. Adaylar, toplantıda birbirlerine başarılar dilerken, Başkan Galip Sakder, 2 adaya “hayırlı olsun” dileğinde bulundu. Bekir Ön ise adaylıktan çekildi.

BÜR KIRMIZI, BARIŞICI MAVİ PUSULA

Seçimde kullanılacak oy pusulaları için çekilen kuraya göre, Sinan Bür mavi, Raşit Barışıcı ise kırmızı oy pusulasını kullanacak.

YÖNETİM LİSTELERİ 10 OCAK’TA VERİLECEK

Adaylar, yeni tüzük gereği; 9 asıl ve 8 yedek üyeden oluşan yönetim kurulu listelerini, 10 Ocak Çarşamba günü Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’ne giderek saat 15:00-17:00 arasında Divan Kurulu’na verecek.

Seçilecek yeni başkan, 4 ay sonra Mayıs 2024’te yapılacak 3 yıllık olağan kongreye dek görev yapacak.

SİNAN BÜR: SLOGANIMIZ DİRİLİŞ

Sinan Bür Özlüce’deki ilk açıklamasında şunları söyledi: “Uzun zamandır bu organizasyon için hazırlanıyorduk. Biz Bursaspor’dan çok fayda gördük. Bizi Sinan Bür yapan Bursaspor’dur. Bundan sonra da yönetici olarak hizmet vermek istiyoruz. Çalışmalar yaptık ve buraya geldik. Bursaspor’u diriltmek istiyoruz. Sloganımız da diriliş. Kongre sürecinden sonra düşüncelerimizi ve projelerimizi hayata geçirmeye çalışacağız. Herkese teşekkür ediyorum. Eski yöneticilerden Metin Genç’e teşekkür ediyorum. Recep Günay’la da görüştük. Bursaspor’u ayağa kaldırmak için hep beraber hareket etmemiz lazım. Bursa uyansın artık” dedi.

RAŞİT BARIŞICI: BEYAZ BİR SAYFA AÇACAĞIZ

Raşit Barışıcı ise şunları söyledi: “Bursaspor’da beyaz bir sayfa açmak adına her türlü hazırlığı yaptık. Yolumuz uzun ve zor. İmza veren ve destek veren tüm üyelerimize teşekkür ederim. İncelemeler sonrası dosyamızı teslim ettik. Bursaspor’a doğru bir hizmet adına yola çıkıyoruz. İnşallah güzel şeyler yaşayacağız. Allah yardımcımız olsun” ifadelerini kullandı.

GALİP SAKDER: HERKES DERSİNİ ALDI

Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder ise, “Bursaspor’a başkanlık ve yöneticilik yapan herkese teşekkür etmemiz gerekiyor. Ben her zaman küfüre karşı birisiyim. Kimse buraya küfür yemek için gelmiyor. Dostlarımız ve taraftarlarımızla görüştük. ‘Biz dersimizi aldık, artık biz vazifemizi yapalım, yöneticiler de yöneticiliğini yapsın’ demeye başladı. Bu da güzel bir gelişme. Mevcut yönetime de teşekkür ediyorum. Her şey Bursaspor için. Hayırlara vesile olsun inşallah” ifadelerini kullandı.

 

Bu haber ilginizi çekebilir