Bursaspor Başkanlığına adayım!

Bursaspor’da gerçekleştirilmesi beklenen olağanüstü genel kurul için Ali Ay’ın ardında Ersoy Saitoğlu da Bursaspor Kulübü Başkan adaylığını düzenledi basın toplantısıyla açıkladı.

Avatar photo Editör SB11 ay önceSon güncelleme 17 Ağustos 2023 - 11:41

Toplantıda konuşan Ersoy Saitoğlu şu ifadeleri kullandı;

Öncelikle Bursaspor Kulüp Başkanlığı‘na adaylığımızı açıklayacağımız basın toplantımıza katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum.

Rahmetli Kaptanımız, hocamız, imparatorumuz Nejat Biyediç‘in vefatının 12’nci ölüm yıldönümünde rahmetle anıyorum. Mekanı cennet olsun. Geçmiş dönemde teknik direktörlüğümüzü de yapan Sakıp Özberk‘in salı günü vefat haberini öğrenmiş olup buradan başta ailesi ve spor camiasına baş sağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

Değerli Basın mensupları; Öncelikle kulübün önceki gün resmi internet hesabından yaptığı açıklamaya değinmek istiyorum. Yapılan açıklamada; “Biz kongre kararı almadık, bu haberler nereden çıktı?” denildi. Oysa bu açıklamadan birkaç gün önce sayın Başkan Recep Günay, “imzaları topladık bir hafta 10 güne kadar kongre tarihini açıklayacağız” diye beyanat vermişti. Her gün karar değiştiren, verdiği sözleri ertesi gün unutan bir başkan ve yönetimle karşı karşıyayız. Ilk adaylık dönemini de hatırlarsak, Divan Kurulu ile arasında yaşananları tüm Bursaspor kamuoyunu olarak yakından biliyoruz. Buradan tekrar etmeye gerek yok. Hemen ardından Raşit Barışıcı‘nın da aday olduğu döneme gelirsek, o gün Divan ve Raşit Beye verilen sözler tüm çıplaklığı ile ortada. O gün, “Biz Bursaspor kapanmasın diye aday olduk, hemen kongre kararı alıp, kulübü düzlüğe çıkartacak bir başkana idareyi teslim edeceğiz” açıklamaları hepimizin kulaklarında. Ancak, bugün gelinen noktada bir gün ‘İmza topladık, kongre tarihini açıklayacağız‘ diyen bir başkan ertesi gün ‘Kim dedi, biz kongre kararı falan almadık, hepsi yalan‘ diyebiliyor.

Kim yalancı, kim kimin yalancısı..

Bizler; A Takımımız olsun Vakıfköy, altyapı olsun buradaki sorunların da ne olduğunun bilincindeyiz ve yakinen takipteyiz.

Buna ilk eklemek istediğimiz ve elbet sizden bu soru gelecektir; Hoca konusuna buradan değinmek istiyorum. Kulübümüzde geçtiğimiz yıl başarılı bir grafik oluşturan hem kaptanımız hem de hocalığımızı yapan Özer Hurmacı ilk tercihimizdir. Kendisine ulaşmayı denedik, ailesi ile tatilde olduğunu iletti. Bizde süreç tam resmileşmediği için Özer Hoca ile resmi olarak bir görüşme gerçekleştiremedik.

Vakıfköy ile ilgili camiamızın da her zaman dile getirdiği gibi ‘İkinci şampiyonlar Vakıfköy’den çıkacak‘ söylemi zaten bizim için en büyük temel sözdür. Burada ki yapılanma ile ilgili de birkaç projemiz mevcut bunlar ilgili açıklamalarımızı kongre tarihi açıklandığında tüm camiaya kongre salonunda zaten anlatacağız. Asıl kanayan yaramız olan hem camianın sıkıntısı olmaktan çıkıp şehrin sıkıntısı durumuna gelen geçmişten kaynaklı oluşan sıkıntılarımız ve problemlerimiz var. Bu problemler hepimizin problemidir sizinde bilginiz dahilindedir. Camianın da bildiği tek sorunumuz olan ‘Transfer Tahtası ve Kulübün mevcut borç tablosuna‘ gelmek gerekirse: İlk önceliğimiz; mevcut ödemelerimizi ve yapılandırma borçlarımızı günü gününe ödemektir. Çünkü -3 puan cezası alma riskimiz bulunmaktadır. Bu bizim için şu anki süreçte transfer tahtasından daha önemli ki aylık ödeme tablosunu hepimiz biliyoruz. Önceliğimiz oyuncu personel ödemeleri ve mevcut bulunan kulübümüzün giderleridir.

Transfer tahtasına gelecek olursak; bununla ilgili de çalışmalarımızı yürütmekte olup sorunlu dosyalarımız üzerine kulübümüzün kasasına da yormayacak bir şekilde elimizden gelen her şeyi yapıcağız ve bunun içinde geçmiş dönemdeki başkan ve yöneticilerimizden de bize yardım ve destek konusunda görüşmelerimiz olacaktır. Bizimde elimizi güçlendirip süreci daha hızlı bir şekilde yürütmemize vesile olabilirler.

Bursa şehri olarak gerek Milli sporcu yetiştirme gerek profesyonel futbolcu fabrikası olan şehrimizin bütün Amatör kulüpleri ile temasta olmaya devam edeceğiz.

Buradan taraftar ve camiamıza da bir kaç kelam etmek istiyoruz. Sizler bizim en büyük destekçimiz ve Bursaspor adının marka değerinin en büyük gücünün güç sahibi olan taraftarlarımıza karşı da şeffaf bir şekilde yanlarında olacağımızı ve yönetim listemizi açıkladığımızda da bunun ilk adımını atmış olduğumuzu size kanıtlayacağız. Bursaspor‘umuzun gerçek sahibi taraftarlarımızın da bütçesini aşmayacak şekilde bir bilet ve kombine fiyat politikası izleyeceğiz.

Çünkü Bursa Şehri için taraftarsız Bir Bursaspor olamaz.

Bursaspor’u Bursaspor yapan şehrimiz ve taraftarımızdır.

Bu haber ilginizi çekebilir