Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder’in açıklamaları şu şekilde;

Olağan seçimli Genel Kurulumuz için aday adaylığı başvurusunda bulunan üyelerimizden Sayın Enes ÇELİK, aday gösterme sürecinin başladığı ilk gün içinde yeterli sayıda destek imzasını toplamış ve başkan adaylığı kesinleşmiştir.

Başvuruda bulunan diğer üyelerimiz Sayın Levent DÖNERTAŞ ve Sayın Raşit BARIŞICI da 2. gün, resmi dilekçelerini üye sicil kurulumuza teslim ederek adaylıktan çekilmiştir.

Başkanlık için tek adaylı bir kongre söz konusu olduğundan; tüzüğümüz gereği Yönetim Kurulu seçimi için sandığa gidilmeksizin açık oylama gerçekleştirilecektir.

Yönetim Kurulu aday listesi, 16 Mayıs 2024 Perşembe günü Divan Kurulumuz tarafından teslim alınacaktır. Denetim ve hukuk kuralları içinde başkan adaylığında olduğu gibi müşterek tek bir liste olması halinde seçim sürecimizin tümü sandık kurulmadan açık oylama ile tamamlanmış olacaktır.

Üye sayımızın 4.000 kişi üstünde olması ve geçmiş yıllarda üyelerimizin tüm çağrılara rağmen ilk toplantıya ilgi göstermedikleri göz önüne alındığında, 26 Mayıs 2024 saat 13:00’te çoğunluk aranmaksızın 100.Yıl Atatürk Stadyumu’nda gerçekleştirilecek Olağan Seçimli Genel Kurulumuz ile yeni Bursaspor yönetimi 3 yıl için göreve gelecektir. Kulübümüz adına hayırlı olmasını diliyoruz.

Saygılarımızla…

Galip SAKDER

Bursaspor Divan Kurulu Başkanı

<>
<>
<>
<>
<>

Bu haber ilginizi çekebilir