Bursaspor’da ve Bursa amatör kümelerinde yıllarca top koşturmuş, yöneticilik, antrenörlük yapmış isimlerin Mehmet Ceylan’ın lastikçi dükkanında 10-12 kişi ile başladıkları, sonrasında ise çığ gibi büyüyerek gelişen ‘Eeskimeyen Kramponlar’ın ramazan ayı öncesindeki buluşması Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi içerisindeki Gölbaşı Restaurant’ta yapıldı. Yaklaşık 200 eskimeyen kramponun katıldığı gecede, Bursa futbolunun unutulmayan isimlerinden İnegöl İdman Yurdu ile şampiyonluk yaşayan Alpay Şar, Nizamettin Erim anılarını aktardı.

KENT BİRLEŞMELİ

Gecede bir konuşma yapan Bursaspor Kulübü’nün eski başkanlarından Remzi Cinoğlu, kulübün gelirlerinin hoyratça harcanması sonrasında bugünlere gelindiğinin altını çizerken, “Bugünkü borcu ödemeye kişilerin gücü yetmez. Bunun için başta siyaset olmak üzere herkesin taşın altına elini sokarak destek verirse, kulüp bugün içerisinde bulunduğu açmazdan kurtulur” dedi.  Geceye katılanlar arasında eski başkanlardan Kani Şen, futbolculardan Vahit Doğan, Haluk Erdem, Özmetin Erkut, Beyhan Çalışkan, Adnan Örnek, Ahmet Suphi Evke, Ahmet Kılıç, Cemal Vardar, Gürcan Aday, Erkan Öncel, Esat Bayram, Bursa Büyükşehir Belediyespor’a Avrupa Şampiyonluğu unvanını kazandıran voleybol antrenörü Emin İmen, Bursa ağır ceza hakimlerinden Ali Demir, Eski Bursalılar burada başkanı Kemal Müezinoğlu, Dav sin Doğan Spor Başkanı Faruk Alkaya, Bursa Emniyet eski Müdürlerinden Sabahattin Özel geceye katılanlar arasındaydı.

MERDİVEN KİTABI DAĞITILDI

Bursaspor Kulübü’nün ilk üniversite mezunu futbolcusu olan ‘tahtabacak’ lakaplı Avukat İrfan Rubacı için kızı Gonca Rubacı’nın yazmış olduğu ‘Merviden’ isimli kitabın tanıtımı yapıldı.  Daha sonra Gonca Rubacı, babasına adamış olduğu kitabını eskimeyen kramponlara ve geceye katılan üyelere tek tek imzalayarak dağıttı.  Geceyi Organize eden Mehmet ceylan, arkadaşları adına yaptığı konuşmada, “Gecemize katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Hepinize hayırlı ramazanlar diliyorum. Bir sonraki yemekte buluşmak üzere” diye kapanış konuşmasını yaparken, yemek duasını ise eski futbolculardan imam-hatip mezunu olan ilahiyatçı İbrahim Esen hoca yaptı.  İbrahim Esen Hocanın duasına Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını eklemesi salonda büyük alkış aldı.

Bu haber ilginizi çekebilir