Konya’da devam eden Basketbol U16 Erkekler Anadolu Şampiyonası’ndaki ikinci maçında 1955 Batman Belediyespor karşısında zorlanmadan kazanan Final Spor, Yükselme Grubunu garantiledi. Final Spor yarın Karşıyaka ile grup liderliği için parkeye çıkacak.

Konya Teknik Üniversitesi Spor Salonunda oynanan maça Metehan İnce, Emirhan Serbest, Berat Akdeniz, Doruk Ural ve Eray Başer ilk beşi ile başlayan Final Spor, maçı baştan sona önde götürdü. İlk yarısı 58-16 biten maçı 110-25 kazanan Final Spor yarını beklemeye başladı.

Gruptaki ilk maçında Konya Büyükşehir Belediyespor’u 83-55 yenen Final Spor böylece ikide iki yaptı. Grubun diğer iddialı ekibi Karşıyaka da bugün Konya Büyükşehir Belediyespor’u 106-32 mağlup etti. İlk maçında Batman Belediyespor’u 119-33 ile geçen Karşıyaka da iki galibiyet elde etmiş oldu.

İkişer galibiyetli Final Spor ve Karşıyaka yarın saat 15:00’da Selçuk Üniversitesi 19 Mayıs Spor Salonu’nda A Grubunda liderlik maçına çıkacak. Bu maçı kazanan takım grup lideri olarak Perşembe gününü dinlenerek geçirirken, kaybeden takım grup ikincisi olarak B Grubu üçüncüsü ile Yükselme Grubu maçı oynayacak.

Konya’da 4 grupta yer alan 16 takımdan 4’ü Cuma günü yapılacak yükselme maçları sonrası adını Türkiye Şampiyonası’na yazdıracak. Basketbol U16 Türkiye Şampiyonası finalleri 17-23 Haziran 2023 tarihlerinde Bursa’da yapılacak.

Bu haber ilginizi çekebilir