Hikaye bu!

Her gruba, her köye, her ilçeye, her ile ve her ülkeye uyarlanabilir. Biz de hikayeyi Bursaspor üzerinden aktaralım istedik. Çünkü hikaye Bursaspor için “cuk” diye oturuyor.

Avatar photo Ali Aydoğdu1 yıl önceSon güncelleme 06 Mayıs 2023 - 08:46

Bursasporlu bir taraftar, ne rakibe ne de kendi yöneticisi, kendi teknik direktörü, kendi futbolcusuna ve kendi taraftarına ķüfür etmemiş.

Ne rakiplerini ne de kendi camiasını incitecek hiç bir kötü sözü olmamış.

Gittiği deplasman dönüşlerinde yağma gibi olaylara katılmamış. Hiç bir maçta taşkınlık yapmamış. Bursaspor kazanınca sevinmiş, kaybedince de üzgün bir şekilde sağa sola sataşmadan evinin yolunu tutmuş. Kendi takımına duyduğu saygıyı rakiplerine de göstermiş.

Bu haliyle de Bursaspor camiasında gördüğü kabulü diğer camialarda da bulmuş.

Kısacası sevilen bir insan ve saygı duyulan sporsever olmuş…

Ve bir gün bu taraftara hak vaki olunca vefat etmiş.

Maneviyatı da güçlü olacak ki, kabirde sorgu melekleri Münker ve Nekir‘in sorularını hiç takılmadan cevaplamış. Dünyadaki iyiliğinin karşılığında kendisine cennete gideceği müjdelenmiş.

Bu arada cennete girmeden önce bir istediğinin olup olmadığı sorulmuş…

Bursasporlu taraftar, cehennemi çok merak ettiğini ve görmek istediğini söylemiş. Bu taraftarın isteği kabul görmüş ve yanına bir görevli verilerek gezmesi için cehenneme gönderilmiş.

Bursasporlu taraftar, görevliyle cehennemde bölüm bölüm dolaşmaya başlamış. Merak ettiklerini sormuş, görevli soruları tek tek cevaplamış.

En sonunda kulüplerin camialarının cezalarını çektiği kazanların bulunduğu bölümü gezerken bir şey dikkatini çekmiş.

Serde Bursasporluluk var ya hemen yanındaki görevliye sormuş;
Tüm kulüplerin kazanlarının başında birer görevli var, çıkmak isteyenleri geri itiyorlar. Bursaspor kazanının başında ise neden kimse yok.

Görevlinin cevabı çok ilginç;
Diğer kulüplerin kazanlarında birinin dışarıya çıkması için diğerleri çıkmak isteyene yardım ediyorlar. Bursaspor kazanında ise dışarıya çıkmak isteyenleri kendi arkadaşları ayağından geriye çekiyor. Bu nedenle de Bursaspor kazanında görevli bulundurmaya gerek duymuyoruz.


İşte Bursaspor‘da durum aynen böyle… Bu hikaye, sadece bu sezon için de geçerli değil; Bursaspor’da yıllardır aynı tablo…

Nedendir bilinmez, her dönemde birileri çıkıp Bursaspor’u bir şekilde ayaklarından aşağıya çekiyor.

Milyar lirayı aşan borç altında, transfer yasağı nedeniyle genç isimlerle alt ligde yaşam mücadelesi verirken bile Bursaspor rahat bırakılmıyor.

Ligde tam rahatlamış durumda değiliz.

Ne olur ligin kalan bölümünde bari biraz susalım. Ne yapacaksanız, ne söyleyecekseniz bunu sezon sonuna bırakın.

Canla başla Bursaspor‘u ayakta tutmaya çalışanların şevklerini kırmayalım.

Bu haber ilginizi çekebilir