Karel Guzman, demir sopayla!

Romanya Basketbol Ligi normal sezonunun 23. hafta müsabakasında Cluj Napoca, deplasmanda karşılaştığı Oradea’ya 82-74 mağlup olarak liderliği rakibine kaptırdı. Karşılaşmaya Cluj’lu Karel Guzman ve Oradea’lı Nikola Markovic arasındaki gerginlik ve sonrasında yaşananlar damgasını vurdu.

Avatar photo Editör1 yıl önceSon güncelleme 22 Mart 2023 - 09:39

Markovic’in ikinci çeyrek esnasında molaya giderken kendisine omuz atmasının ardından kontrolü kaybeden Karel Guzman, rakibine saldırmaya kalkınca oyundan atıldı.

Takım arkadaşlarının yoğun çabalarına rağmen bir türlü sakinleşmeyen Guzman, maçın ardından skandal bir olaya imzasını attı.

Güvenlik kamerası kayıtlarına göre oyundan atıldıktan sonra salonun yakınlarındaki bir inşaat alanına giden Guzman, burada kendine bir demir sopa buldu.

Demir sopayı eline geçirdikten sonra öfkeyle salona doğru yönelen Kübalı oyuncu, salon koridorlarında takım arkadaşı Andrija Stipanovic tarafından durduruldu. Stipanovic’in Guzman’ı ikna ederek demir sopayı elinden alması, skandalın daha da büyümemesini sağladı.

Olayların ardından sosyal medya hesaplarından bir açıklama yayınlayan Karel Guzman, davranışının kabul edilemez olduğunu belirtip özür diledi.

Bu haber ilginizi çekebilir