Bursaspor‘un hücumda çok yetenekli ve fiziksel kalitesi yüksek bir takım olduğunu ifade eden Lakovic şöyle konuştu;

Bu karşılaşma Eurocup‘ın en önemli maçı. Zaten normal sezondan geçtik, bu yüzden artık bir maçın her şeye olanak verdiği play-offlardayız, Bursaspor az top kaybıyla oynayan bir takım. Geçen yıl takımda olan oyuncuları var. Ayrıca Derek Needhan, Onuralp Bitim, David Dudzinski ve Anthony Clemmons gibi etkili hücum oyuncuları var. Taktik olarak baktığınızda Dusan Alipijevic‘in takımı  geçen seneye göre pek değişimdi. Hücumda çok fazla yeteneğe sahip fiziksel kalitesi çok yüksek bir takım. Savunmada çok temas kuran, çok sert oynayacak bir takım bekliyoruz. O temasla, o baskıyla oynayabilmeyi ve hakemlerin maçı iyi yorumlamasını umuyoruz.

ÜZERİMİZDE BASKI OLMASI NORMAL

Şimdi biraz daha baskı olması normal. Maçı kazanmak istiyorsak iyi ve sert oynamalıyız. Tecrübeli oyuncularımız olduğunu düşünüyorum, birçoğu bu tür maçlar oynadı. Bunun üstesinden gelebiliriz. Tüm sezon boyunca kaydettiğimiz tüm ilerlemelerden gurur duyuyorum. Benim için bir koç olarak bu, tek bir maçtan daha değerli. Çok gurur duyuyorum ve çok fazla erdemimiz olduğunu düşünüyorum. Şüphesiz ki Frutti Extra Bursaspor karşısında kazanmak istiyoruz.

TARAFTARIMIZA GÜVENİYORUZ

Tek maçlarda favorinin rolü pek bir anlam ifade etmiyor. Bence sahip olduğumuz rol bizim için iyi gidiyor çünkü evimizde oynuyoruz, taraftarlarımız kesinlikle oyuncuların arkasında olacak ve onları destekleyecek. Yarın parka adım attığınızda favori olmayacak. İyi durumda ve tecrübeli bir takıma karşı sıfırdan kırk dakikaya kadar oynamak zorundasınız. Taraftarların gelip oyuncuları desteklemesini umuyoruz. Rakip üzerinde baskı oluşturuyorlar ama maçı kazanmak için %100 olmamız gerekiyor.

Bu haber ilginizi çekebilir