Manchester United için yeni teklif

Katar sermayesi Manchester United’i almak için ısrarcı davranıyor. Şeyh Jassim Bin Hamad Al Thani liderliğindeki girişim ortaklığı, İngiliz kulübü için 5 buçuk milyar avroluk yeni bir teklif sundu.

Avatar photo Editör1 yıl önceSon güncelleme 22 Mart 2023 - 11:09

Katar sermayesi Manchester United‘i almaya kararlı. Birleşik Amerikalı Glazer ailesinin sahibi olduğu kulüp yakın zamanda el değiştirebilir.

Kırmızı-beyazlıların yeni sahibinin Şeyh Jassim Bin Hamad Al Thani‘nin liderliğindeki girişim ortaklığının olması bekleniyor.

Şubat ayındaki 4 buçuk milyar avroluk ilk önerisi kabul görmeyen Şeyh Jassim, 5 buçuk milyar avroluk yeni bir teklif sundu.

Glazer ailesinin henüz Katarlı girişimcilere bir yanıt vermediği bildirildi.

Şeyh Jassim Bin Hamad Thani geçen hafta Old Trafford Stadını ve Carrington Tesisleri‘ni gezmişti.

İngiltere‘de eğitim gören iş insanının tutkulu bir Manchester United taraftarı olduğu biliniyor.

Jassim, kulübü satın alması durumunda Old Trafford‘un kapasitesini büyüteceğini ve çok yüksek bir transfer bütçesi oluşturacağını açıklamıştı.

Bu arada kırmızı beyazlıların bir başka taliplisi İngiliz iş insanı Sir Jim Ratcliffe‘nin, Katar sermayesinin 5 buçuk milyar avroluk teklifinden sonra nasıl bir tavır takınacağı merak konusu oldu.

Manchester United‘in sahibi Glazer Ailesi, 6 milyar 800 milyon avro karşılığında ada ekibini satmaya hazır olduğunu duyurmuştu.

Bu haber ilginizi çekebilir