Mustafa Bozbey‘in açıklamaları şu şekilde;

“Bursaspor’un mutlak suretle buralardan kurtulması lazım. 40 merdivenlerde başlayan o serüvenimiz daha sonra şampiyonluk ile taçlandı. Bursaspor nereden nerelere geldi. Türkiye’nin 4. büyük şehri ekonomisi ile Türkiye’nin 2.şehri olan takımımızın buralarda olması hepimizin vicdanını sızlatmalı. Bu duruma nasıl geldiğimizi herkes biliyor ama netice ortada.

Artık dünü arkamızda bırakıp yarınlara bakacağız. Her yıl lig atlayan bir Bursaspor inşa etmeliyiz. Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi olarak karşınızdayım. Şunu herkes bilsin ki, asla bir icazet makamı olmayacağım ve kulübün iç işlerine asla karışmayacağım. Daha önce yapılan hataları ben yapmayacağım. Bir Belediye Başkanı olarak kulübe her türlü destek olacağım ama işi uzmanlarına bırakacağım.

Bugünden itibaren Bursaspor’u nasıl ayağa kaldırırız ona bakacağız. Bursaspor’u yeniden Avrupa’da nasıl temsil ederiz bunu düşünmeliyiz. Burada sadece bizim olmamız yeterli değil. Bursaspor’u buradan kurtaracak sistemi bulmamız lazım. Sistemsiz ve plansız bir şekilde başarılı olma ihtimalimiz yok.

Transfer tahtası açılabilir fakat bunu sürdürülebilir olarak gerçekleştirmemiz lazım. Biz her kesimden destek bekliyoruz. Dünyada takımların bir değeri vardır bir de marka değeri vardır. Bursaspor’un marka değeri de çok iyi kullanılmalıdır. Stadyum alanı, hastane ve çevresindeki alanların daha farklı bir şekilde kullanılarak Bursaspor’a daha fazla gelir getirebilmek mümkün. Stadyum çevresini sosyal alana çevirerek oraya marka şirketleri getirmemiz lazım. Bu sayede de Bursaspor daha çok gelir elde edebilir.

Stadyumdaki eksiklikleri ve sıkıntıları biliyoruz. Tabii orada daha önceden yapılan protokollerde sıkıntılar var. UEDAŞ bize daha önce başka hiç bir stadyumun elektrik faturasının 500-600 bin gelmediğini söyledi. Diğer statlar 50 bin tl öderken Bursaspor 500 bin tl elektrik faturası ödüyor. Transfer tahtası konusunda hiç bir endişeniz olmasın. Eski yönetimlerinde alacakları konusunda Bursaspor’a yardımcı olmalarını bekliyoruz. Bursaspor’un bu haline en çok üzülenlerden birisi emin olun ki benim. Nereye gidersem gideyim her yerde bana “Ne olacak bu Bursaspor’un hali” diye soruyorlar. Her kesimin önerisine ve fikrine ihtiyacımız var.”

Bu haber ilginizi çekebilir