Nilüfer artık Avrupalı 3-1

Mavi yeşilliler Sarıyer Belediyespor’u Bursa’daki rövanşta da yenerek beşincilik altıncılık maçı oynama hakkını kazandı. Nilüfer’in rakibi ise Galatasaray HDI Sigorta.

Avatar photo Editör SB1 yıl önceSon güncelleme 08 Mayıs 2023 - 11:57

Misli.com Sultanlar Ligi normal sezonu altıncı sırada tamamlayan Nilüfer Belediyespor, play-off serisi ikinci maçında Sarıyer Belediyespor’u 3-1 yenerek Avrupa Kupalarına katılabilme yolunda büyük bir avantaj elde etti. Bursa temsilcisi hafta içerisinde İstanbul’da oynanan ilk mücadeleyi de 3-0 kazanmıştı.

Cengiz Göllü Salonu’nda dolu tribünler önünde oynanan mücadelenin ilk setini konuk takım son bölümde hata yapmayınca 22-25 kazanarak umutlandı. Ancak sonraki setlerde Brooke., Atkinson ve Deniz ile sayılar bulan Nilüfer Belediyespor setleri 25-19, 25-20 öve 25-19 kazandı. Bursa temsilcisi lig beşinciliği için Galatasaray HDI Sigorta ile karşılaşacak. İlk mücadelede Bursa’da oynanacak.

SALON: Cengiz Göllü Voleybol

HAKEMLER: Cihat Küçükboyacı, Melike Erol Özkan

NİLÜFER BELEDİYESPOR: Nuneviller Brnooke, Ecenur Aksoy., Atkinsıon Sherridon., Deniz Uyanık, Sğıla Çalışkan, (Eylül Akarçeşme/ libero,  Arzum Tezcan, Hümay Fırıncıoğlu)

Bu haber ilginizi çekebilir