Orhun Ene “İlk defa üst üste kazanıyoruz”

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 23. haftasında deplasmanda Gaziantep Basketbol’u 83-77 mağlup etmeyi başaran TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene, karşılaşma sonrası değerlendirmelerde bulundu.

Avatar photo Editör1 yıl önceSon güncelleme 03 Nisan 2023 - 14:46

Ligin tamamlanmasına kısa bir süre kaldığını ancak sezonun kendileri için yeni başladığını belirten deneyimli çalıştırıcı şu ifadeleri kullandı, “Sahaya çıkan yabancı oyuncularımız daha farklı olacaktı. Normalde Arturas Milaknis ile oynayacaktık çünkü Milton Doyle da bir süredir sakattı, bu hafta tam olarak hazır değildi. Ancak Berk Uğurlu‘nun son dakika bir sakatlığı olunca mecburen bu tercihe gitmek zorunda kaldık. O karar sonucunda da baskıya karşılık 3 oyuncumuz ile topu getirip, yönlendirme fırsatımız oldu.

Kazandığımız için tabii ki mutluyuz ancak Gaziantep‘in bulunduğu durum; maalesef büyük talihsizlikler yaşıyorlar ve kendi şehirlerinde, kendi salonlarında oynayamıyorlar. Tutku Hoca geçen sezon çok başarılı olmuş bir antrenör, müthiş bir sezon geçirdiler. Biraz onların da kolu kanadı kırılmış durumda. Yaşadıkları acıları hep beraber yaşadık ama ateş düştüğü yeri yakıyor. Onların acısı bizimkinden daha farklı. O yüzden onları bu mücadeleden, bu işin parçası olma adına gösterdikleri gayretten dolayı takdir etmek lazım.

İlk defa üst üste iki maç kazanıyoruz. Bundan sonraki süreç de bizim için çok önemli. Fenerbahçe maçından sonra oyuncularıma da söylemiştim; sezon bizim için yeni başlıyor. Tekrardan ortaya bir karakter ortaya bir oyuncu grubumuz var. İnşallah onlarla, bizden beklentisi olan çok değerli seyircilerimize Bursa‘da daha güzel günler yaşatırız. Bizden özlenen basketbolu, hem kendi salonumuzda hem deplasmanda ortaya koymak istiyoruz.”

Bu haber ilginizi çekebilir