Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri Mesut Şen sahasında Bayburt Özel İdarespor maçı hazırlıkları öncesi saha kenarında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özer Hurmacı takımına güvendiğini ifade etti.

Açıklamalarına “Bismillahirrahmanirrahim diyerek başlayan Özer Hurmacı “Başkanıma ve yönetimime teşekkür ederim. Bana böylesine büyük bir görevi ve sorumluğu verdikleri için. Bursa bir futbol şehir, Bursaspor çok büyük bir değer. Ülkemizin 5. şampiyonu, özel tarihini saymakla bitmez. Camianın güvenini arkamda hissetmem onur ve gurur verici. Onları mahcup etmemek için bütün çalışma azmimle teknik direktör olarak vermek için herkese söz verebilirim. Kendime ve futbolcularımıza çok güveniyorum. Her şeyin çok iyi olacağına inanıyorum.” dedi.

TEKNİK ADAM OLMAYI HAYAL ETMİŞTİM

Bursaspor’da çalışmak gibi bir hayalinin olup olmadığı sorusunu cevaplayan Özer Hoca “Bursaspor’da görev almayı hayal etmiştim. Şu anki durumda böyle bir planın çıkması sürpriz oldu. Kötü de gitmeyen ikinci yarıda böyle bir karar alındı. İsmail Hocama da teşekkür ederim. Onun da sağlık sıkıntısı vardı. Ama o fedakarlık yaptı. Savaşan bir yapısı vardı. Çıkışa çıkan bir takım emanet etti. Bundan sonra da bizi destekleyecektir. Ben teknik direktör olmak istiyordum. Rabbim de bana bunu nasip etti. Türkiye’nin en büyük kulüplerinde nasip etti. Zoraki bir durum olmadığı sürece, sakatlık olmadıkça, saha içinde olma taraftarı değilim. Olmayacağım da mümkünse. Takımı ve ekibi yönetim bu kritik virajdan çıkmamız lazım.” ifadelerini kullandı.

Fikstüre “Maç, maç bakmayı tercih ediyorum.” diyen Özer Hurmacı “Önce Perşembe günkü maçı kazanmak için çalışacağız. 2019 yılında Bursa’ya geldim, 3 ay önce gelmedim. Biraz ara verdik ama gönülden bir ayrılık olmadı. Biz gönülden sevdiğimiz bir yerden ayrılmayız. Bursaspor’a yeni gelmedim. Buradaki gençlerin 4 sene önceki hallerini biliyorum. Bu gençlere teknik direktörülük yapma şansım var. Onlara katkıda bulunabileceğim için çok şanslı hissediyorum kendimi. Bütün bilgi birikimimi onlara aktaracağım. Kazanma ve kazanma alışkanlığını onlara yüklemeye çalışacağım. Bir insanı, bir takımı geliştirirken onun amacı olmalı. Kazanmak da dünyanın en güzel hislerinden bir tanesi.” söyleminde bulundu.

OYUNCU OLARAK SAHADA OLMAYACAĞIM

Saha kenarından kulübede olmak istediğini belirten Hurmacı “Burada görev almak çok gurur ve onur verici. Hislerim paha biçilemez. Ama absürt bir durum olmadıkça teknik direktör olarak devam edeceğim. Mecburiyet inşallah olmaz ve sahaya çıkmam. Takımı üstlere çıkarırsam, Bursaspor formasını dolu tribünler önünde giyerek futbolculuk kariyerimi noktalamak istiyorum. Bu da benim hayalim. Bu taraftarın ne beklediğini, bizden ne beklediğini çok iyi biliyorum. Oyunculara güvendiğim için bu taşın altına elimi soktum. Bunların hepsinin farkındayım. Burada uzun yıllar kalıp, Bursaspor’u basamak basamak en üst seviyeye taşımak istiyorum. Tekrar hak ettiği yere getirene kadar bu şehirden ayrılmak istemiyorum.” diye konuştu.

Teknik ekibi hakkında da konuşan genç teknik adam “Kapsamlı düşüncelerim vardı. Biraz acil gelişince yine kafamdaki isimlerle çalışmak istediğimi belirttim. Başka kulüplerde çalışanlar da var. Hürriyet Hoca ekibimde. Yine bir arkadaşım daha katılacak. Saydığım hedefler için kapsamlı bir ekibim olacak. İnşallah bunu da görürüz.” dedi.

Bu haber ilginizi çekebilir