Recep Günay’ın Bursaspor’daki iki başkanlık dönemi de kısa sürdü ve başarısızlıklarla dolu geçti.

Bursaspor’da daha önce de 1999 yılında başkanlık görevine getirilen Recep Günay 7 ay 10 gün sonra görevi bırakmıştı.

Günay, 16 Haziran 1999 tarihindeki olağanüstü genel kurulun ardından başarısız bir yönetim süreci sonrası 26 Ocak 2000 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurul toplantısı ile görevden ayrılmıştı. Günay’dan sonra göreve Erdoğan Bilenser başkanlığındaki, daha sonra ‘29 Dev Adam’a dönüşecek yönetim kurulu gelmişti.

Recep Günay’lı bu filmi 24 önce görmüştüm okumak için üzerine tıklayın

BURSASPOR’U KAYYUMA GÖTÜREN İLK VE TEK KİŞİ

Genel kurul sonrası Günay’ın açtığı davalar ve iddiaları neticesinde Bursaspor Kulübü tarihinde ilk ve tek olarak kayyuma kalmıştı.

O zaman Yahya Şimşek kulübü 4 ay kadar yönetmiş ve Erdoğan Bilenser yeni yönetim ile yine görevi devralmıştı.

Günay ilk yönetim döneminde görevden ayrıldıktan sonra bir kamu bankasından alınan kredi ile ilgili Bursaspor kamuoyunda çok tartışma yapılmış ve alınan miktarın nerede kullanıldığı konusunda bazı sorular gündeme gelmişti.

Aynı Recep Günay 10 yıl sonra yine bir şikayet dilekçesi ile gündeme geldi ve 2010 yılında Bursa’yı tarihi başarıya, şampiyonluğa taşıyan başkan olan İbrahim Yazıcı’yı 17 Haziran 2011’de tutuklatan sürecin mimarıydı.

Recep Günay, şampiyon başkan İbrahim Yazıcı’yı nasıl tutuklatmıştı?  okumak için üzerine tıklayın

TARİH TEKERRÜR EDİYOR

Aradan geçen 24 yılın ardından Recep Günay yine tartışmalı bir genel kurul sonrası 2 Temmuz 2023 tarihinde, toplantı alanı terk ettiği halde gıyabında başkan seçildi.

‘Biz emanetçiyiz, işi ehline devredeceğiz, Bursaspor’a zaman kazandırıyoruz. Yoksa kulüp kayyuma kalacaktı, kapanacaktı’ gibi asılsız bir iddianın peşine takılıp Yeşil Beyazlı kulübün 6 ayını heba etti.

Günay, 2024 Ocak ayındaki genel kurulda görev devrettiği takdirde ikinci döneminde de 6 ay Başkanlık koltuğunda oturmuş olacak.

Ve yine daha önceki görev dönemi sonrası olduğu gibi ardında bir çok soru işareti bırakacak.

Recep Günay’ın ilk başkanlığındaki anormal icraatları  okumak için üzerine tıklayın

RECEP GÜNAY’IN  SON KARNESİ DE BERBAT

Günay bu sürede hiçbir sözünü yerine getiremedi;

– Kulübü borç batağından kurtaracak projem dediği 300 milyon liralık eşya piyangosunu yapamadı. Teminatını ödeyemediği için piyango olmadı. Satıldı dediği biletlerin parasının ne olduğu ise bilinmiyor.

Kombine ve forma kampanyaları ile büyük gelir elde edeceğiz, transfer tahtasını açacağız dediği halde hiçbir şey yapamadı.

Bozuk plak gibisin Recep Günay okumak için üzerine tıklayın

– Futbolcuların ve kulüp çalışanlarının maaşları tam olarak ödenmedi.

SGK yapılandırmasını ödemediği için bozuldu, kulüp zarara uğratıldı.

– Vergi yapılandırmasının bir taksiti Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarım AŞ tarafından forma sponsorluk bedeli karşılığı direk olarak idareye ödendi. Günay dönemindeki diğer iki taksit ödenmedi. Bu ay sonunda üçüncü taksit de ödenmezse vergi yapılandırması da bozulacak.

– Takım son derece kötü sonuçlar aldı, küme düşme potasında bulunuyor.

Yalçın Gündüz ile lige başlayıp Nedim Vatansever ve Murat Sözkesen’le devam etti. Teknik adam istikrarı sağlayamadı.

– Genel kurul kararı aldıklarını söyledi, sonra da ‘tüzük genel kurulu kararı o’ diye dalga geçer gibi açıklamalar yaptı.

– İki haftadır ortalarda gözükmüyordu, istifa etti ama dilekçesini işleme koyduramadı. Kendini Bursaspor’un avukatı ilan etti ama bu süreçte yasal olanı yapamadı.

– Bursaspor’un geçmiş dönemlerinin incelenmesi için İçişleri Bakanlığına şikayette bulundu.

Yeşil Beyazlı camiayı birleştirici değil ayrıştırıcı bir dille açıklamalar yaptı, bu yönde icraatlarda bulundu.

Özetle Recep Günay’ın Bursaspor’daki ikinci görev döneminde de elle tutulur, Bursaspor’a faydalı icraatlar konusunda karnesi oldukça zayıf kaldı.

Bu haber ilginizi çekebilir