Turkish Airlines EuroLeague, Adidas iş birliğiyle oyuncuları konuk ettiği #RememberTheWhy (Türkçesi: Nedenini hatırla) isimli yeni bir konsepte başladı. Bu konseptin üçüncü konuğu ise Real Madrid‘in deneyimli oyun kurucusu Sergio Rodriguez oldu.

Ayrıca “El Chacho” olarak da bilinen Rodriguez, kariyerinde 2 kez (2015 – Real Madrid, 2019 – CSKA Moskova) EuroLeague şampiyonluğu sevinci yaşadı. Real Madrid formasıyla 2013-14 EuroLeague sezonunun MVP’si seçilen El Chacho, kariyeri boyunca Real Madrid, CSKA Moskova ve Olimpia Milano formalarıyla EuroLeague sahnesinde mücadele etti.

EuroLeague kariyerinde VassilisSpanoulis’le birlikte 3,500 sayı ve 1,500 asisti geçen 2 oyuncudan biri olan Rodriguez, henüz basketbolu bırakmamış olmasına karşın ligin en büyük efsaneleri arasına adını yazdırdı bile.

Kariyerine dair konuşan Rodriguez, kendini çok şanslı gördüğünü söyledi:

“Kariyerim boyunca çok sayıda insanla tanıştım. Farklı ülkelerde oynadım, farklı kültürleri tanıdım ve farklı dilleri öğrendim. Böylesine bir kariyer elde ettiğim ve 36 yaşında bile en üst düzeyde mücadele edebildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Real Madrid, küçüklüğümden beri hayallerimin takımıydı. Halen Real Madrid formasını giydiğim ve kulübün hedeflerine ulaşmasında yardımcı olabildiğim için çok şanslıyım.”

2006 senesinde NBA yolcusu olan Sergio Rodriguez, 3 sezonluk bir ABD serüveninin ardından 2010 yazında Avrupa’ya geri döndü ve Real Madrid’le sözleşme imzaladı. Real Madrid’de geçirdiği 6 senede 4 kez Final Four’da yer alan El Chacho, 2015’te ise şampiyonluğa ulaşan kadronun en büyük yıldızlarından biriydi.

NBA’den ayrılma nedenlerine değinen Sergio Rodriguez, şunları söyledi:

“Kariyerimi daha farklı bir ortamda devam ettirmek istedim, bu nedenle Avrupa’ya geri dönüp Real Madrid’le sözleşme imzaladım. Bence harika bir karar verdim, bu kararın sonucunda çok değerli başarılar yaşadım. Bu süreçte kadrodaki çoğu oyuncuyla adeta bir aile gibi olduk, yakaladığımız bu birliktelik bize başarıyı getirdi.”

2016 yazında Real Madrid’den ayrılan Rodriguez, sırasıyla CSKA Moskova ve Olimpia Milano formaları giydi. Bu süreçte CSKA’yla EuroLeague şampiyonluğu yaşayan El Chacho, geçtiğimiz yaz 36 yaşında Real Madrid’e geri döndü.

El Chacho, üzerindeki baskıya ve sorumluluklarına rağmen basketbola aşık olduğunu ifade etti:

“En üst seviyede mücadele ettiğiniz zaman üzerinizdeki baskı ve sorumluluklarınız hep çok büyük olur. Yine de yaptığım işten çok büyük keyif alıyorum, bu sayede kendimi motive tutabiliyorum. Sonuç olarak basketbol bir oyundan ibaret ve bu oyunda başarıya ulaşabilmek için baskıyla başa çıkabilmeniz gerek. Kariyerim boyunca yaşadığım her deneyimden büyük keyif aldım, basketbol oynamayı gerçekten çok seviyorum. Basketbol benim hayatım, her gün idmanlara gidip kendimi farklı senaryoların içerisinde bulmaktan büyük keyif alıyorum. Ben basketbola aşık bir insanım.”

Bu haber ilginizi çekebilir