Geçen hafta sonu Samsun‘da havadaki top ile maçı kaybeden Tofaş, bu akşam Avrupa‘da tamam ya da devam maçına çıkacak.

Bildiğiniz gibi ilk maçta deplasmanda 63-95 kazanıp saha avantajını Bursa‘ya taşıdıktan sonra geçen hafta 2 uzatmada kaybederek seri yine Yunanistan’a taşınmıştı.
Ben Tofaş‘ın kadrosunda bulunan 8 yabancısını da kullanarak bu aksam yeniden kazanıp yoluna devam edeceğini düşünüyorum.

BSL‘de yaşadığı sıkıntı elinde yeteri kadar kalifiye yerli oyuncu bulunmamasından kaynaklanıyor, ligde 5 yabancı oynatılabildiği için Ege, Tolga, Özgür, Batın, Mustafa ve Tevfik gibi oyunculardan maksimum verim alınması gerekiyor.

Yalnız, Türk oyuncu piyasasının gelmiş olduğu rakamlardan ötürü Türk oyuncu rotasyonuna tüm takımlar için takviye yapılması zor olduğu için yabancı oyuncuların sırtına binen yükün , maçın özelinde yabancılardan verim alınamadığında Avrupa‘daki başarı Türkiye Ligi‘nde sağlanamıyor.

BİRAZ DAHA SAĞDUYU…

İlk devreyi Galatasaray deplasmanı ve iç sahadaki BJK ile Bahçeşehir gibi sükseli galibiyetlerine karşın averajla ilk 8′ in dışında kalan Bursaspor İnfo Yatırım , sezon başından bugüne kadar ilk defa enerji koymadan kaybettiği Türk Telekom maçı sonrası bilhassa sosyal medyada coach JURIJ ZDOVC a yönelik istifa söylemlerini açıkçası ben hayretle karşıladım.

Bence bu eleştirileri yaparken ben de dahil hepimizin atladığı bir şey var , o da geçen yıl ile bu yılın bütçe karşılaştırılması.

İnfo Yatırım önderliğinde Sezer Sezgin ve Yönetim Kurulu gerçekten yürekten çalışarak inanılmazı başarıyorlar.

Arkadaşlar, bu takım bu ligin ya 14. Ya da 15.bütçesi…

O yüzden elimizdeki dar rotasyonun iniş ve çıkışları mutlaka olacaktır. Eleştiriyi sezon sonuna bırakıp sadece takıma ve staff’a destek vermemiz gerektiğini düşünüyorum, bu takım bizim ve yaşatmalıyız…

Sağlıcakla kalın, görüşmek üzere….

Yayınlanan makalelerde belirtilen görüşler ve fikirler sadece yazarın/yazarların görüşüdür. Yayınlanan içeriklerle ilgili bütün sorumluluklar yazarlara aittir.

Bu haber ilginizi çekebilir