Kamuoyuna,

Ülkemiz futbolunu akılla ve adaletle yönetmek için kurulmuş Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), mevcut Yönetim Kurulu’nun elinde, bu görevini icra edemez duruma gelmiştir. Sorumluluklarından bi’haber, adalet terazisi bozuk, Twitter ve medyada yaratılan algılara göre ölçüsüz kararlar alan böylesi bir kurumdan doğru ve adil kararlar çıkmasını beklemek hayalciliktir. Kulübümüze verilen 9 maçlık cezaya yapılan haklı itiraza rağmen, bu cezanın yine 7 maçta tutulmasının yegane açıklaması budur.

Oyuncuların zırhlı araçlar ile gidip-gelmek zorunda kaldığı, sahada kafasına taş ve bıçaklar dahil her türlü yabancı maddenin atıldığı, saha kenarında ısınma dahi gerçekleştiremeyip havai fişek gürültüleri altında futbol oynamak durumunda bırakıldığı, paçavraların açıldığı ve yasadışı sloganların atıldığı bir karşılaşma için 2 maçlık göstermelik bir ceza veren, sahaya yüzlerce taraftarın girdiği, tribünde ciddi yaralanmaların olduğu ve yoğun şiddet olayları nedeni ile tamamlanamayan çoğu karşılaşma için dahi 7 maçlık bir ceza kesmeyi aklının ucuna dahi getirmeyen TFF ve kurullarının, kulübümüze ve bizlere kesmeye kalktığı bu hudutsuz ve örneksiz fatura ile neyi amaçladığını biliyoruz.

Kulübümüz de, yaptığı açıklama ile, yaşatılan haksızlığı açığa vurmuştur.

Bu saatten sonra, Türk futbolunun köklü çınarı olan ve birleştirici unsur olarak yarım asırdan fazladır “Göçmen kenti” kimliğimizi temsil eden kulübümüzü, kimsenin kılına zarar gelmeyen bir maç üzerinden, öncesinde-sonrasında çok daha ciddi olayların yaşandığı karşılaşmalara verilen göstermelik cezaları kulak ardı ederek, yaratılan algılarla idam sehpasına çıkarmaya kalkanlara karşı sessiz kalmamız mümkün değildir. Dimdik ayakta, dünden daha inatçı ve inançlı noktadayız. Bu kararı alanları, içlerinde yer alan ve hiç değilse adil olmasını beklediğimiz Bursalı temsilcileri de dahil kuruldukları koltuklarından edene kadar susmayacağız.

Açıkça ifade ediyoruz;
Türk futbolu, adalet sopasını birilerine mesaj vermek için kullananlara emanet edilemez.
Milletinin, karşılaşma başında okunan İstiklal Marşı’nın desibelinden anlaşılabilecek hassasiyetlerini kirli algı operasyonlarına ezdirenler, Türk futbolunu yönetemez.
İçinde eşsiz bir mozaiğin huzur içerisinde yaşadığı Bursamıza ve kentimizde yaşayan her kesimden insanı çatısı altında omuz omuza buluşturan camiamıza olur olmaz damgalar vurmaya kalkanlar ve onların emellerine alet olanlar bizimle boy ölçüşemez.

Tarih tekerrürden ibarettir.

Teksaslılar yılmaz, Bursaspor yıkılmaz.

TEKSAS

 

Bu haber ilginizi çekebilir