Bursaspor A Takım ve Frutti Extra Bursaspor Basketbol Takımının tam kadro katılım sağladığı organizasyonda, Bursalı siyasiler, Bursaspor Kulübü Eski Başkanlarından Erkan Kamat, gazeteciler, tribün liderleri ve çok sayıda Bursaspor taraftarı katıldı.

İftar yemeğinin ardından Amigo Selim Kurtulan katılım sağlayan camianın tüm fertlerine teşekkür ederken kürsüye gelen Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz, Basketbol Şubesi Başkanı Sezer Sezgin, Frutti Extra Bursaspor’dan Onuralp Bitim ve Bursaspor A Takım Kaptanı Enver Çek Şahin birlik, beraberlik mesajları verdi.


Basketbol Kulübü Başkanı Sezer Sezgin şunları aktardı. ” Öncelikle Türkiye‘nin en büyük taraftar grubu Teksas‘a teşekkür etmek istiyorum. Şehrimizin göz bebeği futbol takımıyla, basketbol takımımız uzun bir aranın ardından bir araya geliyor. Basketbol takımımızdan ben burada huzurlarınızda bütün oyuncularımıza ve futbol takımımıza teşekkür etmek istiyorum. İnşallah iyi yerlerde olacağız.”

Ardından konuşan takım kaptanı Cenk Şahin, “Umarım birlik ve beraberlik uzun bir süre devam eder ve Bursaspor’u hak ettiği yerlere çıkartırız” şeklinde konuşurken Basketbol takımı kaptanı Onuralp Bitim ise ” Takımım adına çok teşekkür ediyorum. Burada gördüğüm simaları her maçta görüyorum. Herkesten Allah razı olsun. Böyle güzel bir birlik beraberlik yaşattığınız için teşekkür ediyorum” dedi.


Teksas Grubu adına açıklama yapan Selim Kurtulan yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı;

Kıymetli misafirlerimiz, sevgili Bursasporlular, Teksaslılar, hepinizi sevgi ve saygılarımızla selamlıyoruz..

Öncelikle bu güzel organizasyonda emeği geçen tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum.

Sağ olsunlar, bir Ramazan akşamında daha, Bursaspor ve Teksas ailesi olarak bir araya gelmemize vesile oldular.

Kulüp yönetimimiz, futbolcularımız, basketbol şubemizin yönetimi ve basketbolcularımız aramızdalar. Katılımları ile bizi mutlu ettiler. Teşekkür ediyoruz ve bir kez daha hoş geldiniz demek istiyoruz.

Sporcularımız, sezonun geri kalanında onlardan beklentilerimizin ne olduğunu gayet iyi biliyorlar diye düşünüyorum. Bursasporluluk ruhuna ve köklü mazimize yakışan bir mücadele ile, branş fark etmeden, armamızı yeniden hak ettiği noktalara taşıyacaklarına yürekten inanıyoruz.

Kentimizin siyaset dünyasından ve kamu kurumlarımızdan da önemli misafirlerimiz var. Onlara da tekrar hoş geldiniz, sefalar verdiniz demek istiyorum.

Siyasilerden ve kentimizde idare görevi üstlenen büyüklerimizden dileğimiz esasen tam da bu tablodur. İyi günde de, kötü günde de yanımızda olmalarını ve başarıda da, dara düşüldüğünde de arkamızda durmalarını bekliyoruz.

Açıkçası ceketlerde takılı olan Bursaspor rozetlerine artık karnımız tok. Biz, yüreğinde Bursaspor‘u taşıyan temsilcilerimiz olsun istiyoruz.

Hep söylediğimiz gibi;
Bursasporumuz, kentimizin en büyük markası ve değeridir.

Büyüklük, hangi ligde olunduğu ile ölçülmez.
Büyüklüğü görmek isteyen buraya, bu sofraya baksın.

Büyük görmek isteyen, kentimizin sokaklarında Bursaspor forması ile dolaşan her yaştan çocuklara, 30 saat deplasman yolundan dönüp fabrika vardiyasına koşan arkadaşlarımıza, şampiyon olurken de, küme düşerken de avazı çıktığı kadar sevdasını haykıran Bursa halkına baksın.

Büyüklük görmek isteyen, onlarca tırla deprem bölgesine can suyu olmaya çalışan ve yine yüzlerce kişi ile o bölgeye yardıma koşan Bursasporlulara baksın.

Sevda görmek isteyen, armamızdaki şanlı bayrağımıza ve ne yapsalar bu sevdasından vazgeçmeyen Teksaslılara baksın.

Tabi tüm bunları söylerken, şunu da söylemek lazım;
Bursasporumuz ne kadar başarılı ise, Bursamızın şanı da o kadar artıyor. Bunu 2010’da yaşadık ve yeniden yaşamak için yeni, samimi adımlara ihtiyacımız var. Kenetlenmeye muhtaç durumdayız.

Kavgaya, ayrışmaya ayıracak vaktimiz de, eforumuz da kalmadı. Mevcut durumdan çıkmak zorundayız ve bunun başka bir yolu yok. Herkes, bunu böyle bilmeli ve kalp kırmaya, ayrışmaya son vermeli.

Bu mübarek ayda tutulan oruçlar gibi, Allah‘tan, bu dileğimizin de kabul olmasını diliyoruz.

Daha fazla uzatmak istemiyorum.
Tekrar, hem sonuna yaklaştığımız Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını, hem de bu birliğimizin daim olmasını diliyoruz.

Şimdiden her birimizin ve ailelerimizin Ramazan bayramı da mübarek olsun.

Son bir haber vereyim.
Bir deprem arama kurtarma ekibi kurma kararı aldık ve gerekli çalışmalara geçen ay başladık. Kurulacak derneğe ve eğitimlere katılmak isteyenler için ilerleyen günlerde bir duyuru paylaşacağız.

Saygılarımızla,

Teksas burada, dimdik ayakta.

Bu haber ilginizi çekebilir