Titi‘nin Bursaspor ile ilgili açıklamaları şu şekilde;

“Türkiye Süper Ligi’ni Avrupa futbolundaki en güçlü ve en rekabetçi liglerden biri olarak görüyorum. Burada çok geleneksel kulüpler, harika antrenman tesisleri ve muhteşem stadyumlar var. Ayrıca en üst düzeyde futbolcular ve teknik direktörler de var. Bu da Avrupa’daki üst düzey liglerle aynı seviyede olduğu anlamına geliyor. Türkiye’de geçirdiğim zaman inanılmazdı. İstanbul, Bursa ve İzmir gibi muhteşem şehirlerde yaşamak benim ve ailem için çok özeldi”

“Türkiye’deki tüm stadyumların çok özel bir atmosferi var. Burada rahatlıkla 4-5 tanesini sayabilirim ama Bursaspor’un yeni stadyumuna dönüşü olağanüstüydü. O gün orada olmak inanılmazdı” 

“PAUL LE GUEN’İN BURSASPOR’A GELMESİ SÜPER LİGİ DAHA FAZLA DİKKAT ÇEKİCİ HALE GETİRMİŞTİ”

Bir dönem Olimpik Lyon, Rennes ve PSG gibi Avrupa’nın önemli ekiplerinde görev yapan Fransız teknik direktör Paul Le Guen’in 2017-2018 yılları arasında Bursaspor’u çalıştırmasına değinen Titi, “Teknik direktör Paul Le Guen, Avrupa’da harika bir kariyere sahip olan inanılmaz bir kişilikti. Onun Türkiye’ye ve özellikle Bursaspor’a gelişi kulübü, şehri ve ligi daha da fazla dikkat çekici hale getirmişti” dedi.

 

Bu haber ilginizi çekebilir