Voleybola bakış

Sevgili Voleybolseverler, Kısa bir aradan sonra bundan böyle SporBursa’da voleybolun haftalık panaroması, teknik yorumları ve de voleybol haberleri ile birlikte olacağız…

Avatar photo Murat Mestan1 yıl önceSon güncelleme 10 Nisan 2023 - 00:00

Bursa’da Axa Sigorta Efeler Ligi’nde Bursa Büyükşehir Belediyespor ve Hekimoğlu Global Connect takımları, Mislicom Sultanlar Ligi’nde Nilüfer Belediyespor takımı var.
Erkeklerde bir alt lig, 1.Lig’de ise Hekimoğlu Global Connect takımı var.
Axa Sigorta Ligi Metin Görgün sezonunda son haftaya girdik.
Bursa BB deplasmanda Halkbank ile, Hekimoğlu ise Bursa’da TÜRŞAD maçı ile normal sezonu kapatacak.

BÜYÜKŞEHİR GARANTİLEDİ
Bursa Büyükşehir, Avrupa kupası oynamayı garantiledi. Son hafta Galatasaray, son iki maçını deplasmanda Altekma ve Arkas önünde kazanırsa ve Bursa BB de Halkbank maçını kaybederse sıralama değişir.
Ama Avrupa kupası vizesi değişmez.

Hekimoğlu GC vasat bir sezon geçirdi. Böyle kolay ligde daha iyi bir yerde olmasını gönül isterdi. Birçok Anadolu takımından yüksek bütçeleri ile beklentim daha iyi sıralama elde etmesiydi. Ama olsun, ilk sezonda yapılan yanlışlar ders olur ve gelecek sezon daha iyi sıralama ile bitirirler diye düşünüyorum.
Bu yazdıklarım tabii ki reguler sezon ile ilgili…
Bundan sonra play-off eşleşmeleri sonunda elemeler ile lig son şeklini alacak. Normal sezonu daha yüksekte bitirmek eşleşme için avantaj tabii ki…

Nilüfer Belediyespor, Avrupa kupalarında Adana Çukurova Belediye ADS ile sıralama mücadelesi yapıyor. Balkan Kupası için şansı var.
14 Nisan’da Adana’da iki takımın maçı, kazanana avantaj sağlayacak. Ama son haftaya kalırsa Nilüfer Belediye avantajlı görünüyor.

BURSA’DAN AVRUPA’YA…
İki Bursa takımının Avrupa kupası oynaması çok güzel olur.
Nilüfer, Balkan Kupası’na kalırsa ve şampiyonayı Bursa’da organize ederse, şampiyon olur ve CEV Challenge Cup’tan yoluna devam eder.

SÜPER LİG’E 2 YENİ TAKIM
Geçen hafta Cengiz Göllü Spor Salonu’nda oynanan Alpaslan Endüstri Erkekler 1.Ligi yarı finallerinden sonra son 4 takım içine kalan Alanya Belediye, Ordu Akkuş Belediye, Milas Belediye ve İzmir Saint Joseph takımlarından Alanya Belediye ve Ordu Akkuş Belediye, Axa Sigorta Efeler Ligi’ne yükseldiler.
Yeni takımlara “hoş geldiniz“ diyor ve yeni sezonda başarılar diliyoruz.
Bu ligde mücadele eden Bursa takımı Hekimoğlu GC ligden düştü ve gelecek sezon 2. Lig’de mücadele edecek.

Yayınlanan makalelerde belirtilen görüşler ve fikirler sadece yazarın/yazarların görüşüdür. Yayınlanan içeriklerle ilgili bütün sorumluluklar yazarlara aittir.

Bu haber ilginizi çekebilir