6 isteyen, 11 karşı çıkan kulüp var

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Ligden çekilen takımlarla ilgili kararı verirken 30 yıllık süreçteki kararları esas aldık…Süper Lig’de tersi kararı isteyen sadece 6 kulüp var. 11 tanesi ise karşı çıkıyor” ifadelerini kullandı.

Avatar photo Editör1 yıl önceSon güncelleme 04 Nisan 2023 - 15:16

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, TFF ile Belçika firması Double Pass arasında yapılan işbirliği anlaşmasının basın toplantısında soruları cevapladı.

Deprem felaketi sonrası ligden çekilen Gaziantep FK ve Atakaş Hatayspor‘un maçlarının sayılıp sayılmamasına ilişkin soruya Büyükekşi, şu yanıtı verdi:

“Biliyorsunuz, yönetim kurulumuz depremden hemen sonra 10 Şubat’ta bir karar aldı. Depremden etkilenen ve olağanüstü hal ilan edilen illerde ligden çekilmek isteyen kulüplerin taleplerini kabul ettik. Oynadıkları maçları tescil ettik. Ligden çekildikleri için bundan sonraki maçlarda 3-0 hükmen mağlup ilan edilmeleri kararını aldık. O tarihten itibaren lig devam ediyor. Bu kulüpler 2022/23 sezonunda yapacakları maçlarda 3-0 hükmen mağlup ilan edildiler. Toplam 9 takım ligden çekildi. Hepsinin kalan alacaklarının çekilmemiş gibi ödenmesine karar verdik. Bu kararı acele almadık. Ligden çekilen takımlarla ilgili kararı verirken 30 yıllık süreçteki kararları esas aldık. Bu konuda karar nettir… Kulüpler Birliği‘nin bu konuda karar alma yetkisi yok, karar TFF‘de. Öyle olsa bile sadece 6 kulüp bunu istiyor, 11 tanesi ise karşı çıkıyor. Kamuoyunu bunlarla meşgul etmeyelim.”

Bu haber ilginizi çekebilir