Antetokounmpo ile çok özel

NBA’de Toronto Raptors‘ı 118-111 yendikleri maçta 22 sayı – 13 ribaunt – 10 asistle yıldızlaşan Giannis Antetokounmpo, kullandığı 9 şutun hepsinde isabet kaydetti.

Avatar photo Editör1 yıl önceSon güncelleme 21 Mart 2023 - 15:02

Giannis Antetokounmpo maç sonunda önemli açıklamalarda bulundu. İşte Giannis‘in açıklamalarından satır başları;

“Açıkçası böyle bir şeyi başarabilmek büyük bir lütuf, bunu asla hafife alamam. Ancak günün sonunda önemli olan şey kazanmak. Kazanmadığınız sürece çoğu zaman böyle şeyleri pek hatırlamıyorsunuz. Belki de yaşlanıp basketbolu bıraktığımda geriye dönüp bakacağım ve “bu maç harikaydı, şimdi koşup çocuklarımı bile yakalayamıyorum” diyeceğim. Ama şimdi her şey çok hızlı ilerliyor, önümüzde San Antonio maçı var ve bunu kazanmalıyız. Basketboldan mümkün olduğunca zevk alıp kazanmaya çalışıyorum.”

Giannis, şu anda gençlik yıllarından farklı bir oyuncu ve oyunu çok daha iyi okuyup etkili paslar çıkarabiliyor. Yıldız isim, bu yolda Jordan ve LeBron gibi isimleri izlediğini belirtiyor.

“Basketbolu içgüdülerimle oynuyorum. Bazen çembere gidip gidemeyeceğimi veya savunma oyuncusunun bende kalıp kalmayacağını görmek için topu biraz daha uzun süre tutuyorum. Bazen ikinci savunmacı geliyor ve hemen pas veriyorum. Yine de acelem yok. Kariyerimde birçok kez ikili sıkıştırma gördüm, bu yüzden süreyi ona göre değerlendiriyorum. İkili sıkıştırma getirerek topu hemen elimden çıkarmamı istiyorlar. Bu yüzden onları mümkün olduğunca dışarı çekip en iyi pas açısını arıyorum.

İçgüdülerim beş yıl öncesine göre tamamen farklı. Eskiden ikili sıkıştırma ile karşılaşmaktan hoşlanmıyordum ve hemen pas veriyordum, çünkü bunun en iyi opsiyon olduğunu düşünüyordum. Ancak Kobe, Jordan, LeBron gibi oyuncuların bu sıkıştırmalara nasıl tepki verdiğini, oyunu okumasını izledim. Pas vermek için asla acele etmiyorlardı. Şimdi ben de daha bilinçli kararlar alıyorum çünkü beş yıl önce göremediğim bazı şeyleri görüyorum. Hatta bundan beş yıl sonra oyunu daha iyi okuyabileceğim.”

Giannis, ayrıca Milwaukee Bucks tarihinde en fazla maç oynayan oyuncu oldu.

“Bu harika bir duygu. Maça girerken bunu bilmiyordum. Bu uzun bir yolculuk oldu ama hala başarılması gereken çok şey var.”

Bu haber ilginizi çekebilir