Milwaukee Bucks‘ın süper yıldızı Giannis Antetokounmpo, birkaç senedir organizasyonun yüzü haline geldi ve birçok kişi onu şu anda dünyanın en iyi oyuncusu olarak görüyor.

Bazı insanlar Giannis’in gelecek yıllarda ligin yeni yüzü olacağına da inanıyor.

Her ne kadar bazı insanlar ona bu mükemmel yakıştırmaları yapsa da Giannis görünüşe bakılırsa bu şekilde görülmek istemiyor. The Washington Post’tan Michael Lee’ye konuşan yıldız oyuncu, şakayla karışık bir açıklama yaptı:

“Gerçekten ligin yüzü olmak istemiyorum. Gerçekten istemiyorum. Sadece basketbol oynamak istiyorum. Eğer bu beni ligin yüzü yapacaksa harika fakat odağım orada değil. Ne olmak isterim biliyor musunuz? Bu oyunu oynamış en iyi rol oyuncusu olmak isterim.”

Giannis’in mizah anlayışının yüksek olduğu ve bir rol oyuncusundan fazlası olduğu çok açık. Henüz şimdiden ligde alınabilecek en prestijli ödülleri koleksiyonuna ekleyen Giannis’i önünde daha uzun yıllar bekliyor.

Bu sezon da Bucks formasıyla harika bir sezon geçiren ve Doğu Konferansı’nın zirvesinde yer alan Giannis, 31.3 sayı – 11.8 ribaund – 5.7 asist ortalamaları tutturdu. MVP için en büyük üç adaydan biri olan yıldız oyuncunun playofflarda ikinci yüzüğüne kavuşup kavuşmayacağını hep beraber göreceğiz.

Bu haber ilginizi çekebilir