Doncic ve Kyrie, son maçlarda oynamayabilir

NBA’de geçtiğimiz sezon konferans finaline kadar yükselen Dallas Mavericks, bu yıl kabus gibi bir sezon geçiriyor ve beklentilerin çok altında kaldılar.

Avatar photo Editör1 yıl önceSon güncelleme 05 Nisan 2023 - 12:24

Şu anda 37-42 ile Batı’nın 11. sırasında yer alan Mavericks, play-in potasının 1 galibiyet uzağında yer alıyor. Texas ekibinin hala play-in üzerinden playofflara katılma şansı var ama Shams Charania’nın iddiasına göre, bunu kullanma niyetinde değiller.

Dün FanDuel TV’ye konuşan ünlü muhabir, Mavericks’in kalan üç maçta Luka Doncic ve Kyrie Irving’i oturtabileceğini söyledi. Bunun sebebi, 2019’da Kristaps Porzingis takasında Knicks‘e gönderilen ilk 10 sıra korumalı ilk tur draft hakkını elde tutabilmek.

Şu anda NBA genelinde sondan 10. sırada yer alan Dallas Mavericks, mevcut yerini koruması halinde, %79.8 ihtimalle draft hakkını koruyacak. Mavericks’in play-in oynaması halinde draft hakkı Knicks‘in eline geçecek.

2023 NBA Draftı’nda 10. sırayı elde etmek, Doncic’in etrafını güçlendirmek isteyen Mavericks’in yaz takas piyasasında elini güçlendirebilir. Veya takıma genç yetenek eklemeyi sağlayabilir.

Bu haber ilginizi çekebilir