İlk devrenin son bölümünde Ankaragücü Mamak oyuncusu Gökhan Akkoyun ve başantrenörü Murat Dikmen’in oyundan atıldığı maçta zaman zaman atmosfer gergin olsa da Gemlik farklı üstünlüğü maç boyunca korudu. Akran Gemlik 7. galibiyetini alırken, Ankaragücü 10 galibiyeti bulunuyor.

Karşılıklı sayılarla dengede başlayan karşılaşmada Umar Atın’la yakaladığı 5-0 sekansla Ankaragücü skoru 12-7 getirdi. 6-0 ile cevap veren Gemlik 4 dakika kala üstünlüğü eline aldı. Son bölümde Batın Tuna ile farkı açan Gemlik ilk çeyreği 27-20 ile tamamladı.

İkinci çeyreğe 7-0 ile çok iyi başlayan Gemlik farkı çift haneye çıkardı (34-20). Myles Mack ve içerde de Gökhan Akkoyun’la bu dakikalarda etkili olan Ankaragücü skor bulsa da farkı eritmekte zorlandı. Farkı açmaya devam eden Gemlik 9-0 yeni seriyle skoru 4 dakika kala 43-26 taşıdı. Bitime 01.34 dakika kala Ankaragücü oyuncusu Gökhan Akkoyun aldığı ikinci teknik faulle diskalifiye olurken karara tepki gösteren başantrenör Murat Dikmen saha içine girdiği için direkt oyundan atıldı. Son bölümde skor bulmakta zorlanan Ankaragücü karşısında yakaladığı ritmi koruyan Gemlik çeyreği 62-37 ile geçti.

Üçüncü çeyreğe Ankaragücü Myles Mack ve Umar Atın ikilisiyle başladı. Bu dakikalarda oyun içinde savunmayı zaman zaman Gemlik düşürse de farklı üstünlüğü Jeremy Sheppard ve Devante Foster’in sayılarıyla elinde tutmaya devam etti. Üçüncü çeyreği de 85-61 ile önde kapattı.

Farkın etkisiyle rahat geçen son çeyrek sonunda Akran Gemlik sahadan 104-85 galibiyetle ayrılan taraf oldu.


Öne çıkanlar…

Akran Gemlik: Jeremy Sheppard 22 sayı 7 asist 5 ribaund 3 top çalma, Eray Akyüz 22 sayı 5 ribaund 4 asist 2 top çalma, Devante Foster 15 sayı 3 ribaund

Ankaragücü Mamak: Myles Mack 19 sayı 3 asist, Umar Atın 16 sayı, Mertcan Solkol 11 sayı 5 ribaund 4 asist 4 top çalma

Bu haber ilginizi çekebilir