Rudy Gobert, takım tarafından verilen ceza sebebiyle ilk play-in maçında forma giymemişti. Ardından perşembe günü takıma geri katılan Gobert’in ikinci play-in maçındaki durumu ise sırt problemleri sebebiyle belirsizliğini koruyor.

Gobert, Minnesota Timberwolves‘un normal sezonunun son maçında New Orleans Pelicans ile oynadığı karşılaşmada mola esnasında takım arkadaşı Kyle Anderson’a yumruk attığı için takım tarafından devre arasında eve gönderilmişti. Wolves, ilk play-in maçında Los Angeles Lakers deplasmanına giderken yıldız oyuncuyu ceza amaçlı geride bıraktı.

Perşembe günü bu kavganın ardından ilk kez muhabirlerle konuşan Gobert, Lakers maçında muhtemelen zaten sakat olacağını belirtti. Cumayı cumartesiye bağlayan gece Oklahoma City Thunder ile sekizinci sıra için oynanancak mücadeleye dönmeyi planlayan Gobert için ise henüz kesin bir durum yok:

«Hala ağrılarım var, hala eskisi gibi hareket edemiyorum fakat her gün ufak ufak gelişiyorum.»

Gobert, yaşanan olaya dair ise şu cümleleri kurdu:

«İkimiz de birbirimizden özür diledik ve devam ediyoruz. Hayat böyledir. Milyonlarca insan videoları izleyip yaşananlara dair fikir sahibi olunca durum farklı oluyor fakat bunu kontrol edemeyiz. Kontrol edebileceğimiz şey birbirimize ve ilişkimize olan saygımız. Kyle’ı hala seviyorum. O, benim kardeşim. İnsanlara da söyledim, bazen ailenizle kavga edersiniz. Bazen çok sevdiğiniz ve çok saygı duyduğunuz insanlarla kavga edersiniz. Hayat böyledir. Kimse mükemmel değil. Hatalar olur, büyürsünüz ve yolunuza devam edersiniz.»

Peki ya Gobert, Wolves için sezonun en kritik maçında oynayabilecek mi? Takımın koçu Chris Finch de henüz bunu bilmiyor:

«Umarım oynar. Gerçekten bilmiyorum fakat henüz kesin oynamayacak demedik.»

Bu haber ilginizi çekebilir