NBA’de son günlerin en çok konuşulan ismi Ja Morant, adının karıştığı arka arkaya vukuatların ardından psikolojik destek almak için takımı Memphis Grizzlies‘ten bir süre ayrı kalacağını duyurmuştu. Morant, ayrıca sosyal medyada açtığı bir canlı yayın esnasında silah gösterdiği gerekçesiyle NBA tarafından 8 maçlık bir cezaya çarptırılmıştı.

Yaşanan bu flaş gelişmelerin ardından sonunda suskunluğunu bozan Morant, ESPN’den Jalen Rose’a konuşarak dikkat çekici açıklamalar yaptı.

Davranışlarından dolayı pişman olduğunu belirten Ja Morant, şu ifadeleri kullandı:

“Açıkçası aldığım psikolojik desteğin ardından kendimi mental açıdan uzun yıllardır olmadığı kadar iyi hissediyorum. Düzenli olarak terapistlerimle konuşuyorum ve içimdeki kötü duyguları atabilmek için türlü yöntemler uyguluyorum. Dürüst olmak gerekirse korkunç hatalar yaptım ve bu yüzden çok pişmanım.

Yine de canlı yayında gösterdiğim o silah bana ait değildi, ben yanında silah taşıyacak türden biri değilim. Şiddetin her türlüsüne karşıyım ama elbette yaptığım hataların tüm sorumluluğunu üstleniyorum. Şu an adımın karıştığı olaylardan dolayı çok kötü bir imaja sahip olduğumun farkındayım ama gelecekte gerçek Morant’in kim olduğunu göstereceğim. Böylelikle üzerime yapışan kötü imajı kaldırıp atacağım.”

Ja Morant’in 20 Mart tarihinde oynanacak Memphis GrizzliesDallas Mavericks karşılaşmasıyla birlikte sahalara geri dönmesi bekleniyor.

Bu haber ilginizi çekebilir