Jason Kidd itiraf etti!

Dallas Mavericks koçu Jason Kidd, Chicago Bulls karşısında bilinçli olarak kaybettiklerini itiraf etti.

Avatar photo Editör1 yıl önceSon güncelleme 09 Nisan 2023 - 14:11

Dallas Mavericks, dün gece oynanan Chicago Bulls maçında 115-112’lik skorla mağlup olarak play-off’ların ve Play-In’in dışında kaldı. Puan tablosunun 10. sırası için yarış halinde olduğu Oklahoma City Thunder’a karşı matematiksel olarak şansı oldukça düşük olan Mavericks, bu mücadelede Kyrie Irving, Christian Wood ve Tim Hardaway Jr. gibi önemli oyuncularını kullanmazken Jason Kidd, Luka Doncic‘i de yalnızca 13 dakika sahada tuttu.

Karşılaşmanın ardından mikrofon başına geçen takım koçu Jason Kidd, mücadele öncesinde gelen, Dallas’ın draft haklarını düşünerek bilinçli olarak kaybedeceği yönündeki söylentiler hakkında konuştu. Kidd, bunun doğru olduğunu ve kaybetmeleri yönünde yönetimden talimat aldıklarını açık bir şekilde ifade etti.

“Bu yalnızca beyaz bayrak sallamak değil. İş hayatında bazen zor kararlar vermeniz gerekebiliyor. Şampiyonluk kazanabilecek bir takım inşa etmek istiyoruz ve bazen bunun için geri adım atmanız lazım. Tekrar dile getiriyorum: Kolay bir karar değildi. Ancak bu kararlar patronlar tarafından verildi ve biz de uyguladık. Bugün başlayan sürecin sonunda Mark Cuban ve Nico Williams’a (GM), bizi şampiyonluğa ulaştıracak doğru parçaları bir araya getirecekleri konusunda güveniyoruz.”

Dallas Mavericks, Play-In turnuvasından elenerek, aksi takdirde New York Knicks’e gidecek olan muhtemelen ilk 10 sıra içerisinden seçim yapacağı bir draft hakkını cebinde tutmuş oldu.

Öte yandan Dallas, Luka Doncic’in NBA‘deki çaylak sezonu olan 2018-19 sezonundan sonra ilk kez play-off’ların dışında kaldı.

Bu haber ilginizi çekebilir