Pedallar iyilik için dönecek

Kemer’de Pazar günü 5.kez düzenlenecek “Akra Gran Fondo Antalya powered by AG Tohum” yol bisikleti yarışına 13 ülkeden 57’si kadın 570 bisikletçi katılacak.

Avatar photo Editör SB1 yıl önceSon güncelleme 28 Nisan 2023 - 18:23

18 kategoride yarışacak amatör bisikletçiler, pedallarını deprem bölgesindeki çocuklar için çevirecek. Organizasyonun kayıt gelirleri ve sponsorların katkıları ile alınacak 700 bisiklet, Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliği ile depremzede çocuklara dağıtılacak.

VALİ YAZICI: BU YIL DAHA ANLAMLI

Paralimpik ve tandem bisikletçilerin de katılacağı duyurulan organizasyon, 98 kilometrelik Akra ve 49 kilometrelik AG Tohum olmak üzere iki farklı kategoride aynı gün katılımcılara Kemer koylarından Toroslara yarış heyecanı yaşatacak. Organizasyonun Akra Otel‘de düzenlenen basın toplantısına katılan Antalya Valisi Ersin Yazıcı, bisiklet yarışının bu yıl daha anlamlı hale geldiğine işaret ederek, “Akra Gran Fondo, depremde mağdur olan çocuklarımızı unutmadı. Kendilerine bizim çocukluğumuzun hayalini süsleyen bisikletler hediye edilecek.” dedi.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu da ilçe coğrafyasının bisiklet sporu için çok uygun olduğunu vurgulayıp, hafta sonu yeni heyecan yaşayacaklarını ifade etti.

Toplantıya, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Denetleme Kurulu Başkan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Kaan Kavaloğlu, Fraport TAV Antalya Havalimanı Genel Müdürü Deniz Varol, BHM Otelcilik Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Barut, Corendon Airlines Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Tuğba Güner, Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı Yeliz Gül Ege, Salcano Bisiklet Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Akgül, Yaşam Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Özkan, Akra Gran Fondo Genel Direktörü Aydın Ayhan Güney ve Akra Gran Fondo Proje Koordinatörü Haluk Özsevim ile kamu kurumlarının ve sponsor markaların temsilcileri de katıldı.

Bu haber ilginizi çekebilir