Stephen Curry’nin MVP adayı belli

NBA’de sezonun son maçlarına girilirken MVP yarışı iyice alev aldı. Ödülü üst üste üçüncü kez kazanmak isteyen Nikola Jokic ve ilk kez bu unvana erişmek isteyen Joel Embiid’i, Giannis Antetokounmpo ile Jayson Tatum takip ediyor.

Avatar photo Editör1 yıl önceSon güncelleme 05 Nisan 2023 - 12:24

Daha önce bu ödülü iki kez evine götüren ve NBA tarihinde oy birliğiyle MVP seçilen ilk oyuncu olan Stephen Curry, 2023 MVP yarışı için seçimini yaptı.

MVP ödülü için Joel [Embiid] derdim. Bu ödül için kimi seçerseniz seçin, Jokic ve Giannis ile karşılaştırılabilir. Ama Joel, zaten dominant bir oyuncu olmasına rağmen birçok insanın beklemediği bir sıçrama yaptı. Bu sıçrama sayesinde dikkatleri çekti ve Philadelphia’yı harika bir konuma getirdi. Eğer birini seçmek zorunda kalsaydım, seçimim Joel olurdu.”

Warriors‘ın bir diğer yıldız ismi Draymond Green de geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklamada, “Joel Embiid’i favori olarak gördüğünü” dile getirmişti.

Curry, Klay ve Green önderliğindeki Golden State Warriors, şu anda 41-38 ile Batı’nın altıncı sırasında yer alıyor ve çok kritik üç maç oynayacaklar. Warriors, bu maçlardan istediği sonuçları alamazsa kendini play-in potasında bulabilir.

Bu haber ilginizi çekebilir