TOFAŞ dev turnuvada 2. oldu

Tofaş 18 Yaş Altı Takımı, ev sahipliğini yaptığı Gençler Basketbol Şampiyonlar Ligi finalinde Bosna Hersek temsilcisi Igokea m:Tel’e 73-66 mağlup oldu. Bursa temsilcisi, turnuvayı ikincilikle tamamlarken Özgür Cengiz şampiyonanın All-Star 5’ine seçildi.

Avatar photo Editör SB1 yıl önceSon güncelleme 17 Nisan 2023 - 11:09

Tofaş Spor Kulübü’nün ev sahipliğinde ve FIAT’ın katkılarıyla 11-15 Nisan tarihlerinde Bursa’da düzenlenen Youth Basketball Champions League’de (Youth BCL) heyecan final günüyle sona erdi. Şampiyonanın beşinci ve son günü klasman maçlarıyla başlarken, günün ilk maçında Ucam Murcia’yı 78-71 mağlup eden Oostende yedinci; Porsche BBBA’yı 74-62 yenmeyi başaran Lenovo Tenerife ise turnuvayı beşinci sırada tamamladı. Üçüncülük-dördüncülük maçında ise BC Rytas ile Hapoel Jerusalem karşı karşıya geldi. Rakibi karşısında parkeden 78-73 galip ayrılan BC Rytas, turnuvayı üçüncülükle tamamladı.

Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu’nda oynanan final karşılaşmasında ise ev sahibi TOFAŞ 18 Yaş Altı Takımı, turnuvanın kendisi gibi bir diğer namağlup takımı Igokea m:Tel ile kozlarını paylaştı. Karşılaşmanın ilk yarısını 39-29 geride kapatan Bursa ekibi, 17 sayı farktan dönerek bitime 1.06 kala farkı 2 sayıya (68-66) kadar indirse de son bölümde istediği atışları değerlendiremeyince parkeden 73-66 mağlup ayrıldı. Cem Akdağ yönetimindeki TOFAŞ 18 Yaş Altı Takımı, bu sonuçla turnuvayı ikincilikle tamamlarken; final karşılaşmasında Özgür Cengiz 26 sayı; Arda Konuk 15 sayı; Cem Küçüközkan 11 sayıyla oynadı.

Bu haber ilginizi çekebilir