Berkay Besler’den çifte kürsü başarısı

Bursalı milli pilot Berkay Besler, 2023 Avrupa GT4 Şampiyonası’nın İtalya’nın Monza kentinde gerçekleştirilen ilk ayak yarışlarında iki kez kürsüye çıkmayı başardı.

Avatar photo Editör SB1 yıl önceSon güncelleme 27 Nisan 2023 - 17:21

Borusan Otomotiv Motorsport adına yarışan 24 yaşındaki Besler, ilk yarışta ikinci, ertesi günkü 2. yarışta da üçüncü olarak kupaları kucakladı.

MONZA’DA İKİ KEZ PODYUMA ÇIKTI
Avrupa GT4 Şampiyonası’nın 2023 sezonu, İtalya’nın Monza pistinde gerçekleştirilen ilk ayak yarışlarıyla tamamlandı.
Borusan Otomotiv Motorsport ekibi, bu seride Berkay Besler -Tom Edgar ve Yağız Gedik -Enzo Joulie‘den oluşan iki ekiple mücadele etti.
Bu sene yeni BMW M4 GT4 aracıyla mücadele eden Borusan Otomotiv Motorsport, sezona çok başarılı bir başlangıç yaptı.

BESLER-EDGAR İKİLİSİ, ÖNCE İKİNCİ OLDU
22 Nisan Cumartesi günü Monza Pisti’nde gerçekleştirilen ilk yarışta Besler ve Edgar ikilisi ikinci olarak podyuma çıkarken, Gedik ve Joulie, tam 35 sıra yükselerek 5. sırada yarışı tamamladı.


Besler ve Edgar, ikinci yarışta 13. sırada başlamalarına rağmen bu sefer üçüncü olarak, yine podyumda yer aldı. 24 yaşındaki milli pilot Besler, bu başarılarla sezonu iki podyumla açmış oldu.
Gedik ve Edgar ikilisi, 26. sıradan başladıkları ikinci yarışta yine güçlü bir şekilde yükseldiler ve bir kez daha 5. olarak güçlü puanlar kazandılar.

BERKAY BESLER: GÜZEL BİR BAŞLANGIÇ YAPTIK
İkinci yarışın ardından sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Bursalı pilot Berkay Besler, “Monza’da 13. pozisyondan başladığımız ikinci yarışı 3. bitirerek podyumdaki yerimizi aldık. Sezona iki podyum alarak güzel bir başlangıç yaptık. Her iki araç için de harika sonuçlar alan takımım Borusan Otomotiv Motorsport‘u tebrik ediyorum. Bir sonraki yarışa daha güçlü geleceğiz” dedi.İKİNCİ YARIŞ FRANSA’DA YAPILACAK

2023 yılı Avrupa GT4 Şampiyonası‘nda sezonun ikinci yarışı, 3-4 Haziran tarihleri arasında Fransa’nın Paul Ricard pistinde düzenlenecek.


Berkay Besler ve arkadaşları, Fransa’daki yarışlarda yine kürsüye çıkmak için direksiyon başına geçecek.

Bu haber ilginizi çekebilir