Ortada karşılıklı bir hayranlık durumu var çünkü Jokic, 2021’de ilk MVP’sini kazandığında Novak Djokovic ona desteklerini sundu Djokovic, Rafael Nadal’a karşı yarı finale hazırlanırken Nuggets formasıyla antrenman yaptı ve ona bir mesaj göndermişti:

“Bu arkadaşım Nikola Jokic için. MVP ödülü için tebrikler. Bunu hak etti. Sana Paris’ten, Roland Garros’tan sevgiler gönderiyorum. Bugün antrenmanda senin formanı giyeceğim ve playofflarda sana şans getirmeyi umuyorum.”

İkisi arasındaki ilişki oldukça iyi ve Haziran 2020’de, Belgrad’daki bir basketbol maçında tanıştılar.

Tanışmadan günler sonra her ikisi de Covid-19 oldu, sosyal mesafeyi korumadıkları veya maske takmadıkları için bazı eleştiriler aldı.

Djokovic, koronavirüs tartışmalarına devam ediyor çünkü aşı olmamakta ısrarcı.

Bu da Miami Açık’ta oynamasını engelleyecek ve 1 numaradaki yerini korumasını zorlaştıracak.

Jokic, aşı konusunda hiç değinmeden “Onun hakkında kötü bir şey söylemek mümkün değil. Vatandaşım olduğu ve Sırbistan’ı doğru şekilde temsil ettiği için mutluyum.” dedi.

Djokovic ise, “Jokic MVP seçilmezse bu normal karşılanacak bir şey olmaz çünkü basketbolun en iyisi o. Oyun zekası çok etkileyici. Aynı zamanda çok mütevazı bir insan. şeklinde konuştu.

Jokic ve Djokovic aynı ülkenin vatandaşı, uzun zamandır kendi dallarında 1 numaradalar ve aynı lakaba sahipler: ‘Joker’. Ancak, nedenleri çok farklı. Rafa Nadal, Roger Federer veya Maria Sharapova gibi diğer tenisçilerin komik taklitleriyle tanınan spontane ve şakacı kişiliği nedeniyle bu lakap Djokovic’e verildi.

Nikola Jokic ise bu lakabı eski takım arkadaşı Mike Miller’dan aldı çünkü Miller, Jokic’in soyadını doğru söyleyemiyordu. Tabi ki Jokic’in de komik bir tarafı var.

Bu haber ilginizi çekebilir